KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Daily Mail odškodní Melanii Trumpovou za nepravdivá tvrzení o její minulosti

Britský deník Daily Mail souhlasil se zaplacením odškodného a nákladů první dámě Spojených států amerických za článek o její kariéře modelky.

...

Deník ve svém článku uvedl, že Trumpová v minulosti pracovala jako eskort, nicméně tato tvrzení poté odvolal. Článek byl publikován během loňské předvolební kampaně ve Spojených státech.

Trumpová odškodnění a omluvu od deníku přijala u londýnského Vrchního soudu.

Článek byl zveřejněn v deníku Daily Mail a následně také na jeho internetové variantě Mail Online. Proti Daily Mail podala Trumpová žalobu ve Spojeném království a proti Mail Online ve Spojených státech.

Odškodněním se uzavírají oba tyto případy, přestože londýnský Vrchní soud nemá ve Spojených státech žádnou pravomoc.

Žaloba ve Spojených státech, která byla podána minulý rok, žádala náhradu škod ve výši 150 milionů dolarů (přibližně 3,7 miliardy Kč).

Částka, kterou Trumpová přijala v Londýně, nebyla u soudu zveřejněna. Nicméně dle zpráv se částka údajně pohybovala kolem 3 milionů dolarů, a to včetně soudních výloh.

Ve své omluvě Daily Mail uznal, že ve svém článku publikoval „tvrzení, že poskytovala služby za hranicí běžného modelingu“.

Článek dále tvrdil, že Trumpová se se svým manželem Donaldem Trumpem mohla seznámit o 3 roky dříve, než tomu bylo oficiálně, a že později toto oficiální seznámení „zinscenovali“. „Uznáváme, že tato tvrzení o paní Trumpové nejsou pravdivá,“ znělo vyjádření deníku.

Právní zástupce Trumpové u londýnského soudu uvedl, že zmíněná tvrzení „jsou útokem na osobní integritu a důstojnost“ jeho klientky.


Autor: VoZ

Zdroj: BBC

Foto: Wikimedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek