KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Další střet policie s migranty v Calais ukončil až slzný plyn

Při střetech migrantů s policií v Calais byli zraněni tři policisté. K incidentu došlo, když se migranti pokusili využít dopravní zácpy a začali naskakovat na nákladní automobily mířící do Británie. Podle policejních zdrojů byl ke zklidnění situace použit slzný plyn.

...

„Hra kočky s myší“

Francouzský přístav Calais stále zůstává silným magnetem pro uprchlíky, kteří se snaží využít krátkou vzdálenost přes kanál La Manche k nelegálnímu vstupu do vysněné Británie.

„Naši britští kolegové během tohoto víkendu nechali otevřených pouhých devět z celkového počtu 14 jízdních pruhů, a to navzdory očekávaným 9000 vozidlům mířícím do Eurotunelu a dalším 7500 do přístavu,“ oznámil zástupce šéfa místní policie Jean-Philippe Vennin pro agenturu AFP.

Podle jeho informací omezení počtu jízdních pruhů významně zpomalilo provoz na hlavní dálnici A16 a v sobotu o půl páté odpoledne asi 50 migrantů „využilo tohoto omezení a naskočilo na několik nákladních automobilů.“

Zpravodaj agentury AFP z místa střetů ohlásil, že u dálnice číhá asi 60 migrantů.

Podle Vennina policie následně zahájila „hru na kočku a myš“ a k rozehnání migrantů použila slzný plyn.

Při srážkách zraněni tři policisté

Nejmenovaný zástupce policejní odborové organizace prozradil, že při srážkách byli tři policisté zraněni, ale neposkytl informace ohledně případných zraněných v řadách migrantů. Dodal však, že uprchlíci, kterým se podařilo vylézt na nákladní automobily, byli na základě upozornění ostatních řidičů z nich následně vyhnáni.

Dálnice A16 je pro nákladní i osobní přepravu hlavní dopravní tepnou do Británie, a to jak pro variantu jízdy podmořským tunelem nebo trajektem přes přístav Calais.

Loni v říjnu francouzské úřady vyklidily nechvalně známý uprchlický tábor Džungle, kde pobývalo v obtížných podmínkách až 10 000 lidí.

I po likvidaci tábora zůstává francouzské Calais odrazovým můstkem pro uprchlíky, kteří se pokoušejí dostat do nákladního prostoru kamionů mířících tunelem do Británie.

Pro místní policii jsou tyto snahy migrantů častými problémy, které musí s železnou pravidelností řešit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek