KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Dánskou muslimku deportovali do Tuniska, protože si na belgickém letišti odmítla sundat nikáb

Žena z Dánska byla deportována do Tuniska kvůli tomu, že si při bezpečnostní prohlídce na letišti v Bruselu odmítla sundat muslimský náboženský závoj. Informoval o tom belgický ministr pro migraci a azyl.

...

Odmítla ukázat obličej na letišti v Tunisu i Bruselu

Zmíněná žena přiletěla tuto středu na bruselské letiště Zaventem linkou z tuniské metropole Tunisu. Belgický ministr pro migraci Theo Francken na svém facebookovém profilu oznámil, že tato žena svůj obličej odmítla ukázat již v Tunisu a v Belgii to zopakovala.

„Poté co odmítla ukázat svou tvář již v Tunisu, odmítla tak učinit i na Zaventem. Naše pohraniční policie jí poté odmítla pustit do schengenského prostoru. Bez kontroly totožnosti totiž nesmí být umožněn vstup na naše území,“ oznámil ministr.

Žena byla v pátek deportována zpět do Tuniska.

Soud potvrdil zákaz celoobličejových závojů v Belgii

V Belgii je zakázáno nosit celoobličejové závoje již od roku 2011. Ženy zde za nošení závojů můžou dostat pokutu a při opakování tohoto přestupku můžou být potrestány až sedmi dny ve vězení.

Tento zákon byl v roce 2013 napaden u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR), ale v červenci letošního roku soud rozhodl, že tento zákon neporušuje evropskou legislativu v oblasti lidských práv a potvrdil tak jeho platnost.

Ministr pro migraci Francken je členem v současné době nejsilnější belgické politické strany – Nové vlámské aliance. Jedná se o konzervativní stranu, která usiluje o pokojné odtržení regionu Flandry od Belgie.

Tento ministr se v listopadu loňského roku objevil na titulních stránkách novin, když odmítnul dát víza rodině uprchlíků ze Sýrie. Toto rozhodnutí učinil navzdory rozhodnutí soudu, který rodině poskytl humanitární víza. Evropský soudní dvůr však následně letos v březnu potvrdil správnost Franckenova rozhodnutí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek