KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Dav afrických fanoušků při vstupu na fotbalový stadion rozdrtil 2 osoby a 17 zranil

Tisíce fotbalových nadšenců přetížily před včerejším fotbalovým utkáním v jihoafrickém Johannesburgu vstupní brány a zabili přinejmenším dvě osoby. Dalších 17 osob mělo být zraněno.

...

Incident se k překvapení mnohých nestal na jednom ze zastaralých fotbalových svatostánků, kterých je africký kontinent plný, ale na relativně nedávno zrekonstruovaném stadionu FNB Stadium, jehož kapacita je obřích 87 tisíc diváků.

Nešťastná úmrtí na svatostánku Nelsona Mandely

Slavný stadion v roce 1990 hostil Nelsona Mandela při jeho prvním veřejném projevu po propuštění z vězení a sloužil rovněž jako zápasové místo pro Mistrovství světa ve fotbale v roce 2010, kdy byl stadion rekonstruován a přivítal například fotbalisty Španělska a Nizozemí v samotném mistrovském finále.

Včerejší incident se odehrál před utkáním týmů Kaizer Chiefs a Orlando Pirates, kdy mělo dojít k přetížení vstupů na stadionu. Zástupci stadionu nicméně tvrdí, že z jejich strany k podcenění nedošlo, když byly otevřeny všechny vstupní brány k zajištění kontroly a bezpečnosti fanoušků.


FNB Stadium byl rekonstruován v roce 2010. 

Navzdory úmrtí dvou osob a zraněním sedmnácti dalších však zápas přesto pokračoval.

Rozdrcení diváků není neobvyklé

Úmrtí nejsou na utkáních Kaizer Chiefs a Orlando Pirates žádnou novinkou. V roce 2001 zemřelo na rozdrcení na stadionu Ellis Park 43 fanoušků.

O deset let dříve pak ze stejného důvodu na Oppenheimer Stadium ve městě Orkney zemřelo 42 osob.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek