KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Donald Trump daruje obětem hurikánu Harvey 1 milion dolarů z vlastních peněz

Bílý dům oznámil, že se prezident Donald Trump rozhodl z vlastních peněz vynaložit finanční výpomoc v hodnotě 1 milionu dolarů, která poputuje nadačním fondům pomáhajícím lidem postiženým hurikánem Harvey. Oznámila to tisková tajemnice Bílého domu Sarah Huckabee Sandersová. 

...

„Tolik vody ještě nikdo nikdy neviděl,“ řekl Trump

„Donald Trump se hrdě zavázal k tomu, že věnuje 1 milion dolarů (necelých 22 milionů Kč) ze svých vlastních peněz, aby pomohl lidem z Texasu a Louisiany,“ uvedla Sandersová. Bílý dům však neřekl, zda budou darované peníze pocházet přímo z Trumpovy peněženky, nebo z jeho fondů. Zpráva přišla den poté, co Sandersová uvedla, že si není jistá výší částky, kterou prezident spolu se svou chotí obětem povodní věnují.

Krátce po oznámení americký prezident přidal na Twitter fotografii těch, kteří na jeho nabídku odpověděli jako první a shromáždili se do modlitebního kruhu. „Děkuji všem odvážným lidem, kteří jako první reagovali i všem dobrovolníkům z celých Spojených států, jež pomáhají při záchranných akcích v Texasu,“ napsal Trump ve svém tweetu.


Jeho reakce přišla dva dny poté, co prezident promluvil na ministerstvu veřejné bezpečnosti v Texasu, kde uvedl, že povodeň, která byla způsobena rekordními srážkami, možná jen tak neustoupí. „Nikdo nikdy neviděl tolik vody. Vítr byl hrozný, ale tolik vody ještě nikdy nebylo. Snad jednoho dne zmizí. Budeme v to doufat,“ řekl prezident během vystoupení v Austinu.


Trump na svém Twitteru poděkoval všem dobrovolníkům i těm, kteří zareagovali na jeho zprávu o plánovaném daru

Trump byl v minulosti obviňován z toho, že dary sice slibuje, ale nedává

Během své prezidentské kampaně v roce 2016 se Trump dostal pod palbu kritiky kvůli tomu, že opakovaně oznamoval věnování dobročinných darů, ale nikdy k tomu nedošlo. Ovšem nyní se zdá, že se prezident opravdu snaží pomoci. Od minulého pátku, kdy krize začala, vydal americký prezident prohlášení o katastrofě pro Texas i sousední Louisianu a do záplavové zóny nechal nasadit 8 000 pracovníků.

Bílý dům mezitím vydal fotografie, na nichž je Trump v bílé kšiltovce s nápisem USA během diskuze se svými poradci. Sandersová uvedla, že chce prezident v sobotu navštívit Houston, který patří mezi nejpostiženější oblasti a také Lake Charles v Louisianě.

Vzhledem k velké zaměstnanosti amerického prezidenta se vyrojily otázky, zda je vůbec schopen vše zvládat a kontrolovat. „Prezident je velmi, velmi angažovaný. Přesně ví, co se děje,“ uvedl nejdéle sloužící guvernér v historii Texasu Rick Perry, podle něhož je Trump v multitaskingu velice dobrý. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek