„Tragická chyba“

Úspěšný byznysmen poskytl rozhovor pro francouzský konzervativní časopis Valeurs Actuelles, kde řekl, že německá kancléřka udělala s migranty „tragickou chybu.“ „Pokud nebudete tuto situaci řešit kompetentně a důrazně, potom je to konec Evropy. Můžete čelit opravdové revoluci,“ řekl Trump na adresu Merkelové i celé EU.

Obliba Merkelové začala padat střemhlav poté, co v Německu zavedla politiku „otevřených dveří.“ Kritika se na ni snesla ze všech stran, dokonce i od jejích stranických kolegů. Německý ministr hospodářství Gerd Müller uvedl, že by v příštích několika letech mohlo do Evropy dorazit 8-10 milionů uprchlíků.

Ve svých poznámkách byl Trump velmi kritický také k přísným zbraňovým zákonům ve Francii, což podle něj hrálo roli v zabití desítek lidí v koncertní síni Bataclan dne 13. listopadu 2015 islamistickými militantními ozbrojenci. „Já mám pistoli vždy u sebe. Kdybych byl v Bataclanu, použil bych ji,“ řekl kandidát na prezidenta.

Trump také zmínil, že se některé francouzské čtvrti změnily na „no-go zóny“ a belgické hlavní město Brusel se stalo pro teroristy živnou půdou. V prosinci vlivný podnikatel navrhl, aby byl všem muslimům znemožněn vstup do USA (psali jsme ZDE), dokud bezpečnostní služby nezjistí, co se v zemi děje v souvislosti s útoky v San Bernardinu v Kalifornii. Dne 2. února zde bylo zabito 16 lidí, útočníky byli muž a žena, kteří údajně sympatizovali s ideologií Islámského státu.Uprchlická krize podle Trumpa zničí Evropu. Ilustrační Foto/Wikimedia

Trump by po svém případném zvolení rád spolupracoval s Putinem

V rozhovoru se Trump rozpovídal i o vztazích Spojených států s Ruskem. Podle něj by mohl mít Washington s ruským prezidentem Vladimirem Putinem velice dobré vztahy. Poznamenal, že v současnosti nemůže nastat horší situace, než že spolu prezident Barack Obama a Vladimir Putin jen stěží promluví.

„Putin řekl, že jsem skvělý. To dokazuje určitou rafinovanost,“ řekl Trump. Putin chválil amerického miliardáře během tradičního brífinku k příležitosti konce roku, kde ruský prezident odpovídá na otázky novinářů. Amerického magnáta popsal jako „absolutního favorita prezidentských voleb.“ Při tom zdůraznil, že je ochoten spolupracovat s kýmkoliv, kdo se stane příštím prezidentem USA.Prezident Putin by spolupráci s příštím prezidentem USA uvítal. Foto: Wikimedia

„Je to velmi výrazný člověk, velmi talentovaný, o tom není pochyb. Je to absolutní vůdce prezidentských voleb. Tvrdí, že chce přejít na jinou, hlubší úroveň vztahů s Ruskem. To samozřejmě vítáme,“ řekl Putin v prosinci.

Trump na to konto řekl, že je to velká čest slyšet takovou chválu od „vysoce respektovaného“ vůdce, jakým Putin je. Při tom dodal, že pokud bude zvolen prezidentem USA, s  Putinem by rád spolupracoval. 

 

Autor: ElS

Zdroj: RT

Foto: Jim Bourg / Reuters