KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Donald Trump: Migrační politika Merkelové znamená „konec Evropy“

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump zkritizoval německou kancléřku Angelu Merkelovou a její přístup k uprchlické krizi. Trump označil příjem stovek tisíc migrantů za „konec Evropy.“ Řekl také, že Spojené státy by mohly mít „velmi dobré vztahy“ s Ruskem.
...

„Tragická chyba“

Úspěšný byznysmen poskytl rozhovor pro francouzský konzervativní časopis Valeurs Actuelles, kde řekl, že německá kancléřka udělala s migranty „tragickou chybu.“ „Pokud nebudete tuto situaci řešit kompetentně a důrazně, potom je to konec Evropy. Můžete čelit opravdové revoluci,“ řekl Trump na adresu Merkelové i celé EU.

Obliba Merkelové začala padat střemhlav poté, co v Německu zavedla politiku „otevřených dveří.“ Kritika se na ni snesla ze všech stran, dokonce i od jejích stranických kolegů. Německý ministr hospodářství Gerd Müller uvedl, že by v příštích několika letech mohlo do Evropy dorazit 8-10 milionů uprchlíků.

Ve svých poznámkách byl Trump velmi kritický také k přísným zbraňovým zákonům ve Francii, což podle něj hrálo roli v zabití desítek lidí v koncertní síni Bataclan dne 13. listopadu 2015 islamistickými militantními ozbrojenci. „Já mám pistoli vždy u sebe. Kdybych byl v Bataclanu, použil bych ji,“ řekl kandidát na prezidenta.

Trump také zmínil, že se některé francouzské čtvrti změnily na „no-go zóny“ a belgické hlavní město Brusel se stalo pro teroristy živnou půdou. V prosinci vlivný podnikatel navrhl, aby byl všem muslimům znemožněn vstup do USA (psali jsme ZDE), dokud bezpečnostní služby nezjistí, co se v zemi děje v souvislosti s útoky v San Bernardinu v Kalifornii. Dne 2. února zde bylo zabito 16 lidí, útočníky byli muž a žena, kteří údajně sympatizovali s ideologií Islámského státu.


Uprchlická krize podle Trumpa zničí Evropu. Ilustrační Foto/Wikimedia

Trump by po svém případném zvolení rád spolupracoval s Putinem

V rozhovoru se Trump rozpovídal i o vztazích Spojených států s Ruskem. Podle něj by mohl mít Washington s ruským prezidentem Vladimirem Putinem velice dobré vztahy. Poznamenal, že v současnosti nemůže nastat horší situace, než že spolu prezident Barack Obama a Vladimir Putin jen stěží promluví.

„Putin řekl, že jsem skvělý. To dokazuje určitou rafinovanost,“ řekl Trump. Putin chválil amerického miliardáře během tradičního brífinku k příležitosti konce roku, kde ruský prezident odpovídá na otázky novinářů. Amerického magnáta popsal jako „absolutního favorita prezidentských voleb.“ Při tom zdůraznil, že je ochoten spolupracovat s kýmkoliv, kdo se stane příštím prezidentem USA.


Prezident Putin by spolupráci s příštím prezidentem USA uvítal. Foto: Wikimedia

„Je to velmi výrazný člověk, velmi talentovaný, o tom není pochyb. Je to absolutní vůdce prezidentských voleb. Tvrdí, že chce přejít na jinou, hlubší úroveň vztahů s Ruskem. To samozřejmě vítáme,“ řekl Putin v prosinci.

Trump na to konto řekl, že je to velká čest slyšet takovou chválu od „vysoce respektovaného“ vůdce, jakým Putin je. Při tom dodal, že pokud bude zvolen prezidentem USA, s  Putinem by rád spolupracoval. 

 

Autor: ElS

Zdroj: RT

Foto: Jim Bourg / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (5 příspěvků)

Komentáře (5)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Trump má pravdu.Tuhle senilní krávu je třeba zastřelit!Krávě jako takové se omlouvám,musel bych jinak použít slovo,které vadí prasečkářům,pardon,sluníčkářům.Ale proč ne,pussy Merkel,pussy Šabatové,doufám,že se brzy dočtu,že nějaký "šílený střelec.....pořád lepší,než aby je zoofilní kosmonauti ukamenovali,alespoň pro ně!Mě by to nevadilo,ale ať si je ukamenujou u nich v pravěku,doktoři a atomoví inženýři!
A proč by ne? Spolupracovat, hlídat bezpečnost po světě a ne se vzájemně zastrašovat a vměšovat do jiných států. Zarazit zbrojařskou lobby a zničit společně IS a podobné hrozby v budoucnu. To je však utopie v dnešním světě.
Pokud by události měly jednou dopadnout dobře, tak zvolením Trumpa, spoluprací s Ruskem, vyhoštěním muslimů z Evropy a zákazem islámu v Evropě. Prostě křestanská civilizace proti islámu a ne Rusko proti USA. Proč také? Odběr ropy z Ruska a ne od Saudů, kteří tohle nejspíš mají na svědomí. A snědí kluci budou za pár desítek let zase pobíhat polonazí mezi kozami.
Toto je konečne náznak ,, mierovej " spolupráce USA - RUSKO , na toto si myslím čaká celý svet ! Veď lepšie a ľahšie sa žije s vedomím , že sme bližšie na ceste k mieru , ako na ceste k vojne ! Ak toto myslenie p. Donalda Trumpa je úprimné a dúfam, že zvíťazí vo voľbách , máme konečne nádej na kľudnejší život - žiť v mieri . Zdroj: http://eurodenik.cz/zpravy/donald-trump-migracni-politika-merkelove-znamena-konec-evropyje úprimné
Všetko sa skončí odchodom Obamu. Dôležité je aby nevyhrala Clinton lebo to bude pokračovať. Dnes Schultz knihovník bez maturity kritizoval Trumpa, lebo vidí akoby sa zrúcala jeho štvrtá ríša.