KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Duel proti Mayweatherovi může McGregora finančně zajistit až do konce života

Jak se pomalu a jistě blíží mnohými přezdívaný boxerský „zápas století“, začínají se kolem něj rojit nové teorie a dohady. Jednou z nejnovějších je ta, zda bude mít irský šampion v MMA McGregor po „supersouboji“ s Floydem Mayweatherem vůbec potřebu vrátit se do ringu. Oproti dřívějším odhadům si totiž odnese jen za nastoupení do zápasu přes 2,2 miliardy českých korun.

...

Logicky se tedy nabízí otázka, jestli by po inkasování takové závratné sumy McGregor neměl radši skončit se zápasením nadobro. Box i MMA jsou náročné a tvrdé fyzické sporty. Jak tréninky, tak zápasy každého sportovce dostávají do fyzických extrémů. Přes 2,2 miliardy českých korun (sto milionů dolarů) je navíc opravdu částka, která dokáže změnit život. Proč by tedy McGregor měl potřebu dále riskovat své zdraví?

„Pokud nebude chtít, tak už nikdy zápasit nemusí. Bylo to součástí dohody. McGregor udělal pro smíšená bojová umění už dost a dost. Tenhle zápas si vybojoval, a pokud má být poslední v jeho kariéře, tak ať tomu tak je,“ vyjádřil se ke spekulacím prezident americké organizace Ultimate Fight Championship (UFC) Dana White, která elitní zápasy v MMA pořádá.

Co čeká McGregora?

McGregorovi však stále zbývají ve smlouvě s UFC čtyři zápasy, do kterých má nastoupit. Již dříve také ohlásil, že se chce do „klece“ vrátit ještě v tomto roce.

„Miluju pravé zápasení. Používat lokty, kolena, nohy, cokoliv. Někdy je to zvláštní pocit, někdy dělám odporné věci, ale je to něco, co mám rád, co miluju, pro co žiju,“ řekl k tomu McGregor. Zdá se tak, že ani po květnovém narození syna Conora Jacka McGregora Jr. neztrácí chuť do zápasení.

Jednoduché to ale rozhodně mít nebude, o jeho šancích se pesimisticky vyjádřila i legenda boxu Mike Tyson, který předpověděl, že McGregor zápas proti Mayweatherovi „nepřežije“.

Pokud by se McGregor do soutěže UFC vrátil, čeká jej několik výzev. Mohl bych si do třetice zopakovat dříve ostře sledované zápasy s Američanem Natem Diazem (bilance jedna prohra, jedna výhra), znovu obhájit vítězství proti šampionovi „pérové váhy“ Maxu Hollowayovi či zkusit poprvé v kariéře porazit Rusa Khabiba Nurmagomedova.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek