KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Dušičky znamenají zvýšenou koncentraci svátečních jezdců, dávejte pozor na těchto 5 jejich nešvarů

Svátek zesnulých letos připadá na 2. listopadu a jako každý rok bude znamenat, že své řidičské a technické průkazy opráší řada řidičů, kteří naposledy za volantem seděli, když jeli na jaře vyměnit gumy. Výjimečné řízení párkrát do roka způsobuje, že tito řidiči nemají zažitá ani základní pravidla silničního provozu a mohou svým chováním ohrožovat nejen sebe, ale především vás, když jedete za nimi, nebo když jim přijíždíte na křižovatku zprava. Na co si dát pozor a s čím se určitě na cestách setkáte?

...

Mezi 5 nejčastějších nešvarů, které sváteční jezdci předvádějí, patří tyto:

  1. Nerespektují všechny dopravní značky.
  2. Jezdí příliš pomalu.
  3. Nedávají blinkry.
  4. Nedávají přednost.
  5. Nemají příliš dobrý reakční čas.

Ano, kdo jezdí každodenně ví, že podobní řidiči se na silnicích vyskytují celoročně, ale nyní na Dušičky jich radikálně přibyde. A byť jsou Dušičky oficiálně jen ve čtvrtek, řada svátečních řidičů se na hřbitovy plánuje vydat až zítra nebo o víkendu.

Zkuste si proto na příštích několik dní do auta vždy brát trochu víc tolerance, pochopení a soustředění. Policie ČR si je svátečních řidičů vědoma a ostatní řidiče prosí, aby v následujících dnech byli na silnicích ohleduplnější a především dodržovali bezpečné odstupy za vozidly před sebou.

Nejde o to, abyste si opět nezanadávali na ty, kteří na rozdíl od vašeho řidičského umění na silnici bloudí – jen si ulevte, ale nepromítejte emoce do svého řízení. Svátečního řidiče, který je ve stresu už při strkání klíčků do zapalování, agresivní jízdou nebo lepením se na jeho zadní nárazník jenom ještě více vystresujete.


A když mu to tam na kruhovém objezdu pustíte, protože se spoléháte na to, že vám přibrzdí, jen zvýšíte pravděpodobnost, že dojde k dopravní havárii, protože konkrétně tihle řidiči dobrzďovat spíš nestíhají, a tak je většinou lepší nechat je tou 30tkou dojet až tam, kde se vaše cesty rozdělí.

Davy na hřbitovech by měly přetrvávat do konce týdne, takže pokud zvládnete do neděle jezdit aspoň trochu s nadhledem a opatrností, možná někomu ušetříte trochu stresu, nebo předejdete nějakému tomu ťukanci. Pokud máte obavu, že to do práce nebo na nákup kvůli svátečním řidičům nestihnete, řešení je snadné – vyjeďte o 10 minut dříve.

Šťastnou cestu a dobrý dojezd!

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek