KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Dva muži na mopedu polili v Londýně 5 lidí kyselinou, útok trval 90 minut

Dva muži na mopedu včera večer ve východním Londýně zaútočili na několik lidí kyselinou. Během devadesátiminutového útoku způsobili obětem vážná zranění. Jeden z podezřelých, který je již ve vazbě, ukradl jedné z obětí skútr. 

...

Počet útoků kyselinou se za posledních 5 let rapidně zvýšil

Útočníci polili kyselinou celkem pět mužů během 90 minut mezi desátou hodinou a půlnocí včera večer. Podezřelí se soustředili hlavně na tváře svých obětí, čímž způsobili vážná zranění a popáleniny. Jeden z mužů seskočil z mopedu, na kterém oba útočníci přijeli, a jedné z obětí ukradl skútr.

K útokům došlo na rušných ulicích v Stoke Newingtonu, Hackney a Islingotnu. Scotland Yard dnes uvedl, že jeden z podezřelých byl již zatčen za podezření z těžkého ublížení na zdraví a loupež a druhý je stále na svobodě.

Šokující událost přichází po sérii útoků kyselinou po celé Velké Británii, jednou z obětí se stala i nadějná 21letá modelka, které tento zásah nadosmrti změnil život. Podle odborníků se kyselina stává oblíbenou zbraní útočníků, protože není nezákonná a dá se koupit v jakémkoliv železářství. Na lidské kůži však dokáže napáchat velké škody.


K jednomu z útoků došlo na Cazenove Road ve Stoke Newingtonu. Foto: BBC

Počet útoků kyselinou se v Británii od roku 2012 více než zdvojnásobil, ze 183 případů před pěti lety počet stoupl na 504 za rok do března roku 2017. K většině incidentů došlo ve východním Londýně, stejně jako tomu bylo i včera.

„Bezdůvodné držení kyseliny sírové by mělo být zakázáno,“ tvrdí jeden z místních poslanců

K prvnímu útoku došlo na křižovatce Hackney Road a Queensbridge Road, policie sem byla přivolána zhruba ve 22:25. První obětí se stal 32letý muž, policie jej hned po příjezdu podle jedné ze svědkyň polila vodou, aby byly alespoň zmírněny účinky kyseliny.


Foto: Daily Mail

O zhruba 20 minut později byla polita další oběť na křižovatce Upper Street a Highbury Corner v Islingtonu, napadený muž byl odvezen do nemocnice v severním Londýně. Rychle se pohybující útočníci si vybrali další cíl krátce po 23. hodině, stejně jako předchozím vchrstli oběti kyselinu přímo do obličeje.

K dalšímu útoku došlo zhruba o 15 minut později a poslední útok byl hlášen ve 23:37 hodin na Chatsworth Road, kde byl napaden muž sedící na svém skútru. Ten mu útočníci ukradli a ujeli s ním. Vyšetřovatelé mezitím uvedli, že je celá záležitost v šetření a že se jedná o propojené incidenty.

Za podezření z těžkého ublížení na zdraví byl zatčen jeden z útočníků, teenager, který je v současné době ve vazbě. Řetězec útoků přišel jen pár dní poté, co se u soudu objevil muž, který je obviněn z útoku kyselinou na 21letou modelku a jejího bratrance. Dívka jménem Resham Khan a její bratranec Jameel Mikhtar (37) skončili s těžkými popáleninami obličeje.


Nadějná modelka byla kyselinou doslova znetvořena

Poslanec Stephen Timms z East Hamu mezitím uvedl, že by mělo být držení kyseliny sírové bez odůvodnění zakázáno a že by mělo být považováno za přestupek, stejně jako držení nože.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek