KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Džihád, džihád!“ Gangy migrantů změnily švédské Malmö ve válečnou zónu

Kvůli řádění gangů migrantů připomínalo během novoročních oslav centrum jednoho z největších švédských měst „válečnou zónu“. Násilníci mimo jiné pokřikovali „džihád“ a odpalovali petardy do davu lidí.

...

Policisté se báli vylézt z aut

Švédský fotograf Freddy Mardell měl v plánu prožít silvestrovskou noc v centru města Malmö. Stejné místo si však k násilnostem vybraly i skupiny migrantů.

Mladý Švéd popsal hrůzné scény, kdy například jeden z aktérů v městském centru za skandování slova „džihád“ vyskočil na kapotu jednoho z aut.

„Jeden z Arabů skočil na střechu auta a opakovaně křičel: „Džihád, džihád,“ řekl Freddy Mardell pro list Friatider. „Švédská mládež se musela shluknout do velké skupiny, aby se vyhnula loupežím a okrádání.“

Fotograf též dodal, že policie na novoroční oslavy kvůli očekávaným incidentům dorazila v plné síle, ale nakonec se bála vylézt z aut.

„Malmö je ztracené město“

„Malmö je ztracené město,“ řekl Freddy Mardell a doplnil, že dějiště násilností kvůli strachu o svoji bezpečnost opustili i přítomní novináři. Jeden z nich údajně řekl: „Nestojí mi to za to. Nebudu kvůli tomu riskovat svůj život.“

Poté, co se šokující záběry z tohoto místa objevily na internetu, připustila švédská policie, že v Malmö nebylo bezpečno, protože nedokázala zabránit odpalování zábavné pyrotechniky do davu.

Jenom v západní části Švédska bylo hlášeno z novoročních oslav mnoho incidentů včetně více než 50 případů odpalování raket na policisty, dopravní prostředky a záchranáře.

Záběry z třetího největšího švédského města Malmö ukázaly, jak si mladí výtržníci po celou noc libovali v násilí. Například řádění na náměstí Mollevang zaznamenal Jash Doweyko-Jurkowski a popsal je jako bitevní pole.

„Stál jsem v části náměstí, kde asi 20 až 25 lidí odpalovalo rakety. A takových skupin tam bylo více,“ řekl Jurkowski pro zpravodajský server The Local. „Když jsem se přestěhoval do Malmö, slyšel jsem z vyprávění, že Mollevangen je při novoročních oslavách podobný bitevnímu poli. Prý je normální a víceméně tradiční.“

Policie potvrdila, že násilníci toto místo vyhledávají každoročně a policisté navzdory své přítomnosti nejsou schopni zaručit bezpečnost. „Je to jeden z případů, kdy se policie může stát cílem vystřelených raket. Je proto obtížné na takovýchto místech zasahovat. Nicméně nikdo zde nebyl zatčen ani nebylo podáno žádné policejní hlášení,“ řekl policejní mluvčí Nils Norling.


Autor: jil

Zdroj: Express

Foto: YouTube / Freddy Mardell

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek