KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ebola: Vážnou epidemii eboly v Africe se nedaří kontrolovat

V západní Africe nyní záchranáři a zdravotníci bojují s prozatím nejvážnější epidemií eboly na světě. Takzvaná krvácivá horečka si v západoafrických státech Guinea a Sierra Leona vyžádala již téměř 540 mrtvých a necelých 900 nakažených. Práci lékařů zde však zásadně komplikují nedůvěřiví místní obyvatelé, což dělá epidemii mnohem rizikovější a nebezpečnější.
...

Domorodci zahraniční zdravotníky odmítají, ebola se šíří dál

Obyvatelé v epidemické oblasti záměrně odmítají podstupovat vyšetření či léčbu, neboť obecně považují hospitalizaci za rozsudek smrti. Proto se před zdravotníky ukrývají v lesích a vesnicích, blokují silnice zátarasy nebo ničí mosty. Existují dokonce záznamy případů, kdy lékaře místní z vesnice vyhnali se šavlemi v rukou. Konflikt zdejší tradiční kultury a zahraničních zdravotníků je bohužel velký a mimořádně komplikovaný.

Riziko nekontrolovaného šíření eboly je velké

Zatímco lékaři například apelují na to, aby byla těla zesnulých co nejrychleji pohřbívána, místní s nimi provádějí své tradiční rituály, nebo je předávají svým šamanům, kteří mají zjistit, jaká temná choroba kmeny postihla. Tyto praktiky mají bohužel za následek neustálé rozšiřování tohoto extrémně nebezpečného virového onemocnění. Západní Afrika je navíc jednou z nejchudších částí světa a případné rozšíření eboly do celého regionu by mohlo mít fatální následky na zdejší lidskou populaci.

Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Ebola je zákeřná nemoc, nedávno jsem o ní četla http://www.zdravi-nemoc.cz/