KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

E-mail, v němž členka vedení AfD nazvala Merkelovou „prasetem a loutkou,“ vyvolal předvolební skandál

Německem, které se připravuje na blížící se volby do spolkového sněmu, zamával nový skandál. Spolupředsedkyně populistické Alternativy pro Německo Alice Weidelová totiž v jednom z uniklých e-mailů údajně označila německou kancléřku za „prase, které má za úkol položit Německo na kolena.“ Pravicová politička se hájí tím, že je e-mail falešný. 

...

„Německo není vůbec svrchované,“ uvedla údajně Weidelová

Jen pár týdnů před parlamentními volbami v Německu se Alice Weidelová, která je jedním ze dvou předních kandidátů své strany, ocitla v centru politické bouře. Ta se objevila poté, co deník Die Welt zveřejnil uniklý e-mail, v němž Weidelová údajně cynicky zpochybnila suverenitu Německa a obvinila německou vládu z úmyslného podněcování občanské války.

„Tato prasata nejsou ničím jiným než loutkami spojeneckých mocností z druhé světové války, jejichž úkolem je udržení německého lidu pod kontrolou podnícením občanské války v metropolitních oblastech tím, že je zaplaví cizinci,“ údajně napsala Weidelová s odkazem na kancléřku Angelu Merkelovou a její vládu.

Politička také údajně řekla, že „důvod, proč jsme zaplavováni kulturně odlišnými lidmi jako Araby a Romy, je to, že je naše společnost systematicky ničena nepřáteli Ústavy, která nám vládne.“ Spolupředsedkyně AfD také údajně uvedla, že Německo „vůbec není svrchované“ a jeho soudní systém je poškozován samotným Ústavním soudem.

E-mail byl získán od „důvěrníka“ Weidelové

Deník Die Welt uvedl, že získal tento e-mail od jakéhosi důvěrníka Weidelové, který kdysi patřil „k okruhu jejích známých“ ve Frankfurtu nad Mohanem a byl původním příjemcem zprávy. Zpráva údajně pochází z února roku 2013 a Weidelová ji dle zdroje měla napsat ještě před tím, než se oficiálně připojila k AfD.

Die Welt uvedl, že osoba, která e-mail přeposlala, dodala „četné důkazy“ k tomu, aby deník mohl uvěřit, že spolupředsedkyně AfD je jedinou osobou, která mohla takový e-mail napsat. Sama Weidelová mezitím nařčení z napsání e-mailu odmítla s tím, že se stala „obětí pomlouvačné kampaně.“

„Myslím, že je to absolutně nesmyslné,“ řekla pravicová politička, kterou podpořil i mluvčí AfD Christian Lueth, jenž je přesvědčen, že se jedná o „falešnou zprávu.“ Další mluvčí AfD Joerg Meuthen prohlásil, že se jedná o „zřejmý pokus, jak Weidelovou zdiskreditovat.“

E-mail vyvolal vlnu rozhořčení mezi mnoha německými politiky, podle nichž by se AfD nikdy neměla dostat do německého parlamentu. Podpora pravicové strany mezitím vzrostla na 11 % a strana by se tak dle průzkumné společnosti INSA mohla stát třetí největší stranou německého parlamentu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek