KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

EU oznámila plán na přijetí dalších 50 000 migrantů z Afriky

Evropská unie oznámila plány na přijetí až 50 000 migrantů z Afriky, stejně jako na vytvoření bezpečnější cesty na evropský kontinent. Evropská komise vyčlenila 500 milionů eur (12,7 miliard Kč) na to, aby mohla ubytovat uprchlíky zejména z Libye, Egypta, Nigeru, Súdánu, Čadu a Etiopie. 

...

V rámci posledního přerozdělovacího programu bylo přesídleno 29 000 žadatelů z celkových 160 000

Nový plán navržený Evropskou unií zahrnuje rovněž podporu soukromých sponzorských programů, které by migrantům pomohly vyhnout se při cestě do Evropy pašerákům a dostat se na kontinent legální cestou.

EU uvedla, že „doporučuje přivést do Evropy v nejbližších dvou letech nejméně 50 000 nejzranitelnějších osob, které potřebují mezinárodní ochranu.“

„Nový režim bude zaveden do října roku 2019 a bude založen na současných úspěšných programech přesídlení, které v současné době končí.“ V programu, který bude končit ve středu, bylo přemístěno 29 000 žadatelů o azyl z plánovaných 160 000, protože země jako Maďarsko či Slovensko odmítly spolupracovat. Velká Británie se do tohoto schématu nezapojuje.

Místopředsedkyně Evropské komise Federica Mogheriniová uvedla, že se tato politika týká „řízení jednoho z nejsložitějších strukturálních fenoménů naší doby, nikoliv jen nějakého dočasného jevu.“ EU také uvedla, že současně s novým programem zvýší úsilí na vysídlení ilegálních migrantů, kterým nebyl uznán azyl.

Brusel se snaží donutit státy východní Evropy, aby se do programu přemisťování uprchlíků rovněž zapojily

„V rámci Evropské pobřežní a pohraniční stráže bude výrazně posílena snaha zajistit, aby agentura mohla uplatňovat skutečně proaktivní přístup k řízení deportací a řídit a koordinovat toto úsilí v celé EU,“ stálo v prohlášení Evropské komise.

Začátkem tohoto měsíce nejvyšší soud EU potvrdil právo Bruselu donutit evropské státy přijímat žadatele o azyl a odmítnout stížnosti ze strany Slovenska a Maďarska ohledně migrační politiky EU.

Program kvót zřízený Evropskou komisí byl schválen většinovým hlasováním členských států EU, jež čelily opozici východoevropských států, které tvrdí, že jejich společnost nemůže absorbovat především muslimské přistěhovalce.

Není však jasné, kam až Brusel dojde ve své snaze donutit státy odmítající přijetí žadatelů o azyl v rámci přerozdělení.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek