„Ostatní kandidáti by měli dát dohromady silnější kampaň,“ tvrdí eurokomisař

Bývalý francouzský ministr financí a současný eurokomisař pro hospodářské a finanční záležitosti je toho názoru, že by bylo „šílené,“ kdyby Le Penová volby vyhrála. V rozhovoru pro CNBC Moscovici uvedl, že nevěří tomu, že by polovina francouzské populace byla tak šílená, aby Le Penovou volila. Tím vyvolal bouřlivou kritiku po celé Francii.

„Pokud se Le Penová dostane do čela země a pokud zažádá o referendum ohledně frexitu, o čem pak bude Evropa? Evropská unie byla založena proto, aby Francie, Německo a další země spolupracovaly na společném projektu. Nesmí se stát, aby Le Penová vyhrála,“ uvedl eurokomisař.

Moscovici pak uvedl, že by ostatní kandidáti měli dát dohromady silnější kampaň s cílem přesvědčit občany Francie, aby hlasovali pro světlejší budoucnost země.

Moscovici věří tomu, že Le Penová volby nevyhraje

Moscovici podle svých slov věří, že nástup popularity pravicové kandidátky a vůdkyně Národní fronty je jen přímým výsledkem zklamání z ostatních kandidátů.

Eurokomisař však uvedl, že je přesvědčen o tom, že pravicová politička nakonec ve volbách neuspěje. „Znám naše občany a mé krajany. Vím, že nebudou volit kandidátku, která navrhuje nejen zrušení eura, ale celkové vystoupení z evropského projektu. To by byl konec,“ podotkl Moscovici.

Le Penová v současnosti vyplnila titulky tím, když si během návštěvy libanonského duchovního vůdce odmítla vzít na hlavu šátek, čímž poukázala na své anti-muslimské postoje i na to, že je zapřisáhlou zastánkyní sekularismu. Podle průzkumů to zatím vypadá, že by Le Penová druhé kolo prezidentských voleb i přes triumf v prvním kole prohrála na úkor nezávislého kandidáta Emanuella Macrona. 


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail