KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Eurokomisařka Jourová si zrušila účet na Facebooku, síť označila za „dálnici nenávisti“

Evropská komisařka Věra Jourová smazala svůj účet na Facebooku, protože se tato sociální síť dle jejích slov stala „dálnicí nenávisti“ internetových extremistů.

...

Její prohlášení přichází poté, co EU americkou sociální síť vyzvala, aby rázně zakročila proti internetovým projevům nenávisti pod pohrůžkou vydání nových omezujících regulací.

Jourová, která zastává post evropské komisařky pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů, uvedla, že své rozhodnutí zrušit si svůj facebookový účet svým kolegům oznámila na čtvrtečním zasedání, jehož předmětem byla právě nová opatření proti projevům nenávisti.

Na tiskové konferenci v Bruselu Jourová řekla: „Když jsme začínali s diskusí o budoucím etickém kodexu, setkala jsem se zde nejprve s manažery pro Facebook a řekla jsem jim, že jsem si právě zrušila svůj facebookový účet, protože se jedná o dálnici nenávisti, kterou nejsem ochotna podporovat.“

Jourová je českou členkou Evropské komise, která je politicky nezávislým výkonným orgánem EU.

Technologičtí giganti jako YouTube, Microsoft, Twitter a Facebook všichni souhlasili s politikou, v rámci níž podezřelý obsah prověří do 24 hodin od nahlášení a v případě jeho rozporu s etickým kodexem podepsaným v květnu roku 2016 ho následně odstraní.

Dle Evropské komise však internetová média musí pro odstranění projevů nenávisti a podněcování k terorismu udělat více.

Jourová dále varovala, že pokud v této záležitosti nebude do příštího roku docíleno znatelného pokroku, může Facebook společně s ostatními firmami čelit nové legislativě. Projevy nenávisti dle slov Jourové „mohou vést ke konkrétnímu násilí proti konkrétním lidem v reálném životě, a my je proto nesmíme tolerovat“.

Podle Jourové však zástupci firem ze Silicon Valley nutnost podniknutí příslušných kroků uznali minulý týden při setkání se zástupci EU.

Evropská unie je stále více znepokojena množstvím propagandy, kterou Islámský stát na sociálních sítích produkuje jako součást snahy přesvědčit co nejvíce lidí k tomu, aby napříč Evropou prováděli hrůzné teroristické útoky.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek