KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Fanoušek žaluje televizní stanici za problémy s přenosem zápasu Mayweathera s McGregorem

Americká placená televizní stanice Showtime si přenos mnohými označované největší sportovní události roku za rámeček nejspíše nedá. Sobotní zápas boxera Floyda Mayweathera se zápasníkem v MMA Conorem McGregorem, který Mayweather vyhrál technickým KO v 10. kole, totiž provázely ještě před jeho začátkem velké technické problémy. Televize slibovala možnost živého sledování akce jak přes klasickou televizi, tak i přes mobilní aplikaci. Kvůli problémům se streamingem přes mobily však již na ni byla podána žaloba.

...

Tu podal u amerického okresního soudu v Oregonu Zack Bartel, který společnosti Showtime Networks za možnost živý přenos sledovat zaplatil 99,99 dolarů (skoro 2 200 českých korun).

On ani tisíce dalších natěšených fanoušků si však při platbě plné ceny nepředstavovaly, že za své peníze dostanou pouze zrnitý obraz, chybové hlášky a neustále vyskakující info o tom, že budou za chvíli k přenosu opět připojeni. 

Bartel k žalobě připojil navíc několik screenshotů, ukazujících nízkou kvalitu streamovaného videa, jež neodpovídalo od Showtime proklamovanému rozlišení 1080p při 60 snímcích za vteřinu. Na podporu svých tvrzení přidal ukázky několika tweetů od uživatelů, kteří také měli problémy s připojením k mobilní aplikaci Showtime.

Ve své žalobě Bartel dále zmínil, že chyby v přenosu rozhodně nemohly souviset s jeho zařízením, které ke sledování použil. Dle jeho slov čtvrtá generace televizí Apple, kterou má doma, s videy jiných streamovacích služeb jako YouTube nebo Netflix problémy nemá a obraz je vždy „v HD a krystalicky čistý“.

Žalobu proti televizi Bartel podal s úmyslem ozvat se za všechny nespokojené diváky, kteří se na zápas Mayweathera a McGregora nemohli dívat ve vysokém rozlišení. Showtime se podle něj na akci bezdůvodně obohatila a porušila také oregonský zákon o nezákonných obchodních praktikách.

Televize k celé záležitosti zatím uvedla, že se nemůže vyjadřovat k probíhajícímu soudnímu sporu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek