KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Feministka přihlásila svého 3letého syna na balet, protože byl příliš „genderově vyhrazený“

„Pokud chci, aby můj syn v budoucnosti respektoval ženy, musím jej naučit, aby přijal i svou dívčí stránku,“ uvedla redaktorka kanadského deníku Gloab and Mail Leah McLarenová, která nechce, aby byl její syn příliš genderově vyhrazený. Feministka proto přihlásila syna na balet, aby nahlédl do dívčího světa a sám sebe v budoucnu nepovažoval za někoho příliš maskulinního a nadřazeného ženám. 

...

„Můj syn odmítá některé věci jen kvůli kulturní podmíněnosti,“ tvrdí feministka

„Jednoho dne jsem seděla s Jamesem v parku, kde jsem utrhla pampelišku. Podala jsem mu ji, načež mi řekl, že ji v žádném případě nechce,“ uvedla McLarenová. „Květiny jsou krásné a já jsem chlapec,“ reagoval James na dar od matky s tím, že k chlapcům přeci květiny nepatří.

Jeho matce v tu chvíli proběhlo hlavou, že takhle jednostranně svého syna vychovávat nechce, a proto se rozhodla jej přihlásit na balet. Žena, která sebe samu považuje za feministku, uvedla: „Jak James roste, uvědomuji si, že je ovlivňován stejně tak tím, co vehementně odmítá, i tím, co miluje.“

Některé z věcí, které její syn odmítá, jsou podle McLarenové odmítnuty pouze „z důvodu zřejmé kulturní podmíněnosti.“

„Možná si myslíte, že to není velký problém a že se můj syn chová přirozeně. Ale já jsem opatrná ohledně tohoto determinismu. Jestliže mi dá květinu zpátky z toho důvodu, protože jsou hezké věci jen pro dívky, pak se musím ptát, co bude následovat. Bude snad odmítat laskavost, slušnost, tanec?“ ptá se McLarenová.

Mnoho uživatelů sociálních sítí s ženou nesouhlasí

Její rodičovská strategie však není po chuti všem. Na Facebooku Stevena Cowdera, který celou situaci dokumentoval, se objevilo několik nesouhlasných komentářů.

„Někteří lidé by neměli být rodiči. Je mi smutno z této generace. Je natolik zmatená, že nedokáže naslouchat svému vnitřnímu kompasu nebo selskému rozumu,“ napsal Scott Johnston.

Scott Johnston Some people just shouldn't be parents. I weep for this next generation. They are going to be so confused as they won't have any internal compass or common sense.
To se mi líbí · 24 odpovědí · 461 · před 18 h · upraveno

Odporné. Měla by nechat toho chudáka kluka tím, kým je. To je jako feminizování dívky, jejíž osobnost je příliš maskulinní. Takovým lidem opravdu nebudu nikdy rozumět,“ uvedla Jana Todd.

Jana Todd Disgusting. Let the poor kid be who he is. That's like feminizing a girl who's personality is too "masculine." I'll never understand these people.
To se mi líbí · 5 odpovědí · 101 · před 18 h

„Já jsem dělal balet proto, že mě to bavilo a že jsem si to zvolil, byl to skvělý trénink, měl jsem to opravdu rád. Ale nikdy bych do toho nikoho nenutil jen kvůli genderové politice, to je opravdu šílené,“ napsal uživatel Justin Johnson.

Justin Johnson I did ballet by choice, amazing workout, loved it. I wouldn't force it on someone because of gender "politics" though, that's just crazy.
To se mi líbí · 79 · před 18 h

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek