KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Feministku rozhněvalo video moderátora BBC, kterého během natáčení vyrušily jeho děti

Novinářku a feministku Moley Tantovou rozzuřilo video, které se na konci týdne stalo virálním hitem. Na videu se odehrává rozhovor s moderátorem televizní stanice BBC Robertem Kellym, kterého během živého přenosu začaly rušit jeho děti v pozadí. Pro běžného diváka se jednalo o vtipný moment, pro Moley však dle jejích slov o ukázku fungujícího „patriarchátu“.

...

Podle novinářky se jedná o „ukázku patriarchátu v kostce“

článku nazvaném „The BBC pundit’s children video is NOT FUNNY. It’s patriarchy in a nutshell“ („Video s dětmi odborníka z BBC není vtipné. Je to patriarchát v kostce“) se Tantová ostře postavila k tomu, co se ve zdánlivě nevinném videu dělo. Kelly, který pracuje pro BBC jako politický expert, poskytoval živě přenášený rozhovor z Jižní Koreje, když jej náhle přerušily jeho malé děti, které vběhly do místnosti.

Údajně pobuřující video:

„Není to zábavné,“ napsala později Tantová ve svém článku. „Zpráva, kterou toto video přenáší, je to, že být mužem znamená žít život zcela jednoduše,“ napsala novinářka. Moley nadále argumentovala, tím, že pokud by žena od sebe odehnala děti tak, jako to udělal Kelly „pak bychom rozhodně nesdíleli takové video, zatímco bychom si stírali slzy smíchu z očí“.

Pokud by něco takového udělala matka, byla by za to kritizována

„Pokud by se to samé odehrálo s matkou dětí, pak bychom teď vedli únavné diskuze o tom, jak moc hrozná tato matka je a zda ji její kariéra v Jižní Koreji příliš neodvádí od toho, aby raději sledovala, jak její děti tančí“ napsala ve svém článku Tantová.

Novinářka rovněž podotkla, že Robert ve videu odsunul své dítě zpět s takovým klidem, „protože věděl, že přijde někdo jiný a o děti se postará“. „Rovnosti nebude dosaženo, dokud nebudeme svědky toho, jak se otec snaží uklidnit děti, zatímco matka bude poskytovat rozhovor o rostoucí hrozbě jaderné války,“ dodala Tantová.

Na její názor však zareagovalo mnoho lidí, podle nichž je tento názor naprosto scestný.

„Tohle je pravděpodobně ten nehloupější tweet, který jsem kdy v životě viděl,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru, kde byla zveřejněna i novinářčina kritika.

„Právě jsem musel uklidnit děti, zatímco moje manželka vedla pracovní rozhovor. Nejsem si jistý, která část z toho všeho byla patriarchální,“ uvedl další uživatel.


Autor: ElS

Zdroj:Milo

Foto: BBC

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
těžká práce "novináře", když musí vyplňovat prostor i stupidními hláškami nějaké frigidní, nenávistné blbky