KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Finanční úřad udávání nevydaných účtenek z EET značně zlehčil, nahlásit podnikatele lze skrz formulář i anonymně

„Jako za komančů!“ znějí komentáře na sociálních sítích pod zveřejněnou fotografií formuláře pro nahlášení nevydané účtenky.

...

Systém EET, jehož první fáze byla spuštěna 1. prosince, jsou nyní povinni využívat provozovatelé podniků poskytujících stravovací a ubytovací služby.

Zákon o EET nařizuje, že za každou tržbu, kterou podnik obdrží, je povinen vystavit zákazníkovi účtenku. A zde se dostáváme k již zmíněnému formuláři pro nahlášení nevydané účtenky. Je anonymní a vyplnit ho může úplně každý. Jednoduše vypíšete údaje o podniku, jako DIČ, adresu a popis, spolu s detaily o tržbě, jako datum a čas jejího přijetí či její částku. Jakmile máte vyplněno, vše odešlete kliknutím na příznačné tlačítko „nahlásit“.


Online formulář pro nahlašování nevydaných účtenek; zdroj: Facebook

Mnoha lidem se při pohledu na formulář vybaví doba, ve které bylo udavačství nejen považováno za správnou věc, ale i vítáno a odměňováno. Toto je s největší pravděpodobností také důvodem, proč vyvolal na sociálních sítích takové množství reakcí, které jsou povětšinou velmi rozhořčené. Můžete se dočíst komentářů jako „Komunistická doba se vrací! Buďte na pozoru,“ nebo „Konečně budou moci zlí a zakomplexovaní lidé ukázat co umí! Holt zlo vítězí nad dobrem…“

Reakce ale nejsou jen rozzuřené, najdou se i recesisté, kteří pole formuláře vyplňují absurdními vymyšlenými příběhy či vtipy a nabádají další, aby se k této recesi přidali.

I přes názorovou odlišnost ohledně samotného systému EET se mnoho lidé shoduje, že tento formulář se může stát nástrojem zlých, závistivých a podlých lidí k přivedení někoho do nesnází, nebo k osobní pomstě. Filip Humplík, český politik strany ODS a podnikatel, ve svém článku na stránce Svobodném fórum napsal: „Odposlechl jsem při procházce starou Prahou. Dva normálně vypadající chlapi vycházeli z hospody. „Účtenku jsem sice dostal, ale stejně to nahlásím. Když nekrade, nemá se čeho bát,“ pronesl jeden z nich.“

Od spuštění systému EET před několika dny, se lidí, kterým se nelíbilo, že neobdrželi účtenku, a odeslali proto nahlašující formulář, našlo již více než 150.

Autor: VoZ

Zdroj: Facebook

Foto: hkstrategies.cz/CC

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek