KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Florida započala úklidové práce po hurikánu Irma, oblast má zasáhnout vlna veder

Poté, co se přes Floridu přehnal hurikán Irma, nechala vláda vyslat na pomoc lidem vracejícím se do svých domovů letadlovou loď a dvě výsadkové lodě. Silný hurikán kategorie 4 se v neděli ráno přehnal přes Florida Keys a poté postupně zeslábl do kategorie 1, když se přehnal přes Miami, kde strhával střechy z domů. Bouře si vyžádala 10 lidských životů a jak se podle předpovědi zdá, obyvatelé si od nepříznivého počasí jen tak neodpočinou. V příštích dnech by totiž oblast měla zasáhnout vlna veder, která bude potenciálně nebezpečná pro ty, kteří zůstali bez elektřiny a klimatizace. 

...

Až 12,5 milionu lidí zůstalo bez elektřiny

Obyvatelé Floridy se postupně začínají vracet do svých domovů, aby zkontrolovali škody napáchané hurikánem. Americké námořnictvo jim na pomoc vyslalo lodě Iwo Jima, New York a Abraham Lincoln.


Výsadková loď Iwo Jima

Více než 200 000 lidí bylo během řádění hurikánu ubytováno v provizorních ubytovnách, zatímco Irma ničila pobřeží. Během pondělního odpoledne se hurikán přesunul do Georgie, kde zeslábl na tropickou bouři o rychlosti větru zhruba 96 kilometrů v hodině.


Během pondělního odpoledne se hurikán přesunul do Georgie

Bouře podle posledních informací způsobila na území USA nejméně 10 úmrtí a 12,5 milionu lidem přerušila přísun elektrické energie. Guvernér Floridy Rick Scott uvedl, že byl jeho stát značně poškozen hurikánem a návrat z evakuačních úkrytů je na mnoha místech i nadále nebezpečný.


Mnoho lidí v Miami i jiných oblastech zasažených hurikánem zůstalo bez elektřiny


Obyvatelé Floridy postupně kontrolují rozsah škod


Sesuv půdy na Vilano Beacch na Floridě

Hurikán na mnoha místech způsobil povodně

Na mnoha místech panují silné povodně, které způsobily značné škody například v Jacksonville nebo ve Florida Keys. Guvernér Scott v nejbližší době poletí na souostroví Florida Keys, aby zkontroloval rozsah škod. Scott požádal obyvatele Floridy o to, aby byli trpěliví a varoval je, že jsou silnice neprůjezdné a většina elektrického vedení je zničená.


Škody napáchané na Florida Keys

I když se hurikán Irma snížil na tropickou bouři, stále sebou přináší silné větry, které se přehánějí přes východní pobřeží. V Jacksonville mezitím probíhá evakuace kvůli povodním, hladina řeky Svatého Jana stále stoupá. Kancelář šerifa v Jacksonville uvedla, aby lidé, kteří potřebují evakuovat, vyvěsili před svůj dům bílou vlajku, například i v podobě prostěradla či bílého trika.


Jascksonville zasáhly silné povodně


K evakuaci došlo i v okrese Orange County poblíž Orlanda, kde bylo kvůli povodním evakuováno celkem 120 domů. Od dveří ke dveřím zde projížděli hasiči, aby pomohli rodinám, které se nestihly včas dostat z domu.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek