KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Floridský vrah 17 lidí na střední škole se k činu přiznal

19letý Nikolas Cruz popsal své jednání, kdy dorazil do prostorů střední školy, kde začal střílet studenty předtím, než vražednou braň zahodil a uprchl.

...

Cruz, který střílel na střední škole v Parklandu, je obviněný ze sedmnáctinásobné plánované vraždy. Jeho jednání je zároveň označené za nejsmrtelnější střelecký útok na střední škole od roku 2012. Policie přiznala, že na mladíka dostala tip již v minulém roce.

Podle soudních dokumentů se Cruz přiznal k útoku, během kterého pálil na okolní studenty ze samopalu AR-15. Čtvrnáct studentů a tři zaměstnance školy přitom smrtelně zranil. Svou cestu kampusem rovněž detailně popsal, včetně úprku, který zahrnoval návštěvu obchodního domu Walmart či místní pobočky McDonald's. Cruz byl policií chycen hodinu po útoku.


Cruz, který na škole rovněž studoval, patřil mezi místní otloukánky. Poté, co byl ze školy vyloučen, přísahal pomstu. Několik studentů přiznalo, že vtipkovali o tom, že Cruz je tím „který to tu jednou vystřílí“, neboť Cruzovo okolí vědělo o jeho zálibě ve zbraních.

V hledáčku policie

Cruz byl v hledáčku policie od loňského roku, kdy se začal agresivně vyjadřovat na sociální síti YouTube. Uživatel Ben Benninght tehdy informoval FBI, která však nebyla schopna Cruze přímo identifikovat.

O Cruzových psychických problémech zjevně vědělo i vedení školy. Učitel matematiky Jim Gard přiznal novinářům, že vedení několikrát informovalo učitele o mladíkovu problematickém chování. „V loňském roce opakovaně hrozil studentům a byl proto požádán, aby opustil prostory školy,“ dodal Gard.

Cruzův pochod smrti svou bývalou školou znamenal smrt pro 14 studentů a 3 zaměstnance školy. Mezi mrtvými jsou i pouze 14leté děti.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek