Autorem fotografií této pomíjivé scenérie je Karim Bouchetata, který fotografie pořídil v pondělí v malém alžírském městečku Ain Sefra, které leží v pohoří Atlas na severním okraji Sahary.


Jeho fotografie zobrazují tenkou vrstvu sněhu, která pokrývá hluboké oranžové písečné duny a která podle jeho slov vydržela po dobu jednoho dne. Na místech, kde jsou svahy moc strmé na to, aby se zde usadil, vytváří sníh vířivé vzory. Sníh byl v tomto městě údajně naposledy spatřen v roce 1979, kdy půlhodinová sněhová bouře zastavila dopravu.


Bouchetata řekl: „Všichni byli zaskočeni, když viděli padat sníh v poušti, je to tak vzácný jev. Vypadalo to úžasně, když se sníh usadil na písek, a vznikl z toho nádherný soubor fotek. Sníh na dunách vydržel asi den a nyní již roztál.“Město Ain Sefra, které bylo v roce 1881 založeno jako francouzské posádkové město a je také známé jako „Brána do pouště“, zaznamenává průměrné letní teploty vyšší než 37°C a v zimě naměřilo rekordních -10,2°C, ačkoli průměrná zimní teplota se pohybuje kolem hranice mrazu.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: Karim Bouchetata/Geoff Robinson Photography