KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

FOTO: Umělec přetváří kabelky Louise Vuittona v neuvěřitelné helmy ze Star Wars

Chtěli byste být vlastníkem opravdu originálního filmového suvenýru a zároveň máte rádi luxus? Pak byste se měli zaměřit na práci umělce Gabriela Dishawa, který tráví svůj čas tím, že předělává luxusní kabelky od Luise Vuittona na helmy ze Star Wars.

...

Umělec rovněž využívá elektronický odpad, který tímto způsobem recykluje

Umělec a sochař Gabriel Dishaw do svých děl krom kabelek používá také součásti starých psacích strojů a počítačů, aby tak vytvořil luxusní plastiky Darth Vadera, Boby Fetta či Stormtroopera.

Gabriel uvedl, že jeho posláním je „vytvořit dialog a pomoci najít kreativní a environmentálně šetrné způsoby využití elektronického odpadu“, stejně jako vytvořit nevšední a možná trochu morbidní umění.

Sám umělec o sobě tvrdí, že je „vášnivým fanouškem“ filmů Star Wars a že je proto logické, že mají tyto filmy velký vliv na jeho umění. Kde ale Gabriel kabelky získává?

Gabrielovy práce jsou k mání od 54 000 Kč

„Objevil jsem nějaké staré kabelky od Louise Vuittona, když jsem byl na cestách a zeptal jsem se sám sebe, jak bych mohl znovu využít tento materiál k tvorbě něčeho ze Star Wars?“ uvedl umělec.

„Myslím si, že být nerdem je dnes trendy, obzvláště pokud se jedná o tu velkou energii kolem Star Wars,“ řekl Gabriel, který má na Instagramu 13,3 tisíc fanoušků. Fanoušci mají dokonce možnost si jeho díla pořídit, a to od 2 500 dolarů (54 000 Kč). 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek