KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Francouzská levice zatajuje šokující zprávu o extremismu mezi mladými muslimy

Až jedna třetina mladých muslimů ve Francii si podle nové studie údajně myslí, že je terorismus „přijatelný.“ Do studie bylo zapojeno celkem 7 000 dospívajících jedinců ve věku 14 až 16 let, kteří byli dotazováni na své názory ohledně radikalismu a násilí. Establishment se však údajně snaží tyto údaje ukazující na vztah mezi bytí muslimem a extrémistickým smýšlením ututlat, aby se na veřejnost nedostaly ještě před prezidentskými volbami.

...

Až čtvrtina dotazovaných odmítla odsoudit některé teroristické útoky

Výzkumníci Olivier Galland a Anne Muxel na tiskové konferenci v Paříži odhalili některá šokující čísla ze své studie, která má ukazovat na jasné spojení mezi muslimy a radikálními myšlenkami.

Celkem 33% respondentů uvedlo, že považuje „účast na násilných akcích pro dobro svého náboženství“ za přijatelnou a celkem 20% dotázaných studentů uvedlo, že je přijatelné „hájit své náboženství zbraněmi.“

24 % dotazovaných odmítlo odsoudit útok na redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo, zatímco 21 % neodsoudilo ani útok na klub Bataclan.

Podle autorů výzkumu je hlavním faktorem takovýchto postojů členství v muslimské komunitě a nikoliv pocit viktimizace či sociální a ekonomické faktory, což jsou důvody často uváděné jako hlavní příčiny radikalizace džihádistů. U mladých muslimů je pak podle autorů studie až 4krát větší pravděpodobnost radikalizace než u mladých křesťanů

Podle levicového deníku Le Monde byla „otevřena Pandořina skříňka“

Není překvapením, že studie provedená výzkumným centrem CNRS (Centre national de la recherche scientifique) nebyla přijata francouzskou levicí. Podle deníku Le Monde tato studie otevřela „Pandořinu skříňku.“

Francouzský novinář Gurvan Le Guellec uvedl, že výsledky studie nejsou „příliš politicky korektní“ poté, co se zúčastnil konference, kde byla studie zpochybněna. Podle mnohých názorů nelze považovat studii za relevantní, když se objevila zrovna v tomto období, tedy krátce před prezidentskými volbami.

Někteří pozorovatelé se obávají toho, že by mohla být studie zneužita k plnění politických cílů. Podle posledních průzkumů veřejného mínění má pravicová kandidátka Marine Le Penová 34% podporu. Odstupující prezident Francois Hollande uvedl, že je jeho „konečnou povinností,“ aby zabránil Le Penové ve vítězství.


Autor: ElS

Zdroj: Zero Hedge / Gurvan Le Guellec / Le Monde / West Monster / CNRS

Foto: Milo

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek