KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Francouzský „ekologický“ ministr čelí kritice za svůj bohatý osobní vozový park

Na francouzského ministra životního prostředí Nicolase Hulota se provalilo, že vlastní minimálně devět motorových vozidel včetně šesti automobilů, člunu, skútru a motorky. To se podle jeho kritiků neslučuje s jeho obrazem nejznámějšího francouzského ekologického aktivisty.

...

Nevadí jeho bohatství ale pokrytectví k ochraně životního prostředí

Francouzská organizace pro transparentnost ve veřejném životě o víkendu zveřejnila zprávu o majetkových poměrech jednotlivých ministrů. Vyplynulo z ní, že Nicolas Hulot vlastní majetek v hodnotě 7,3 milionů eur (asi 190 milionů korun) včetně úctyhodné sbírky vozidel.

Podle zmíněné zprávy sedí ve francouzské vládě dohromady 11 eurových milionářů. Tato informace spustila vlnu kritiky vůči prezidentu Macronovi, který byl proto označen za „prezidenta bohatých“.

U samotného Hulota nevadí ani tak celková výše jeho majetku, na který si vydělal jako úspěšný filmový dokumentarista, ale jeho velkorysý vozový park v hodnotě 105 000 eur (více než 2,6 milionů korun), který je v rozporu s jeho výzvami k šetrnosti ve vztahu k životnímu prostředí.

Dohromady ministr vlastní devět motorových vozidel. Kromě šesti osobních aut mu patří skútr, motorový člun a motorka. Je majitelem 20 let starého Landroveru 4x4, 30 let starého Citroenu 2CV a dodávkového Volkswagenu. Dalšími vozidly jsou auto jeho manželky, elektromobil značky BMW a dodávka pro přepravu koní z jeho stáje v Bretani.

Ministr jezdí převážně elektromobily

Hulot se brání, že s Landroverem nejezdí a má ho zaparkovaný na svém pozemku na Korsice. Dodávkový Volkswagen využívají pouze pro rodinnou dovolenou a s Citroenem 2CV jezdí jeho dcera.

Dále ministr prohlásil, že „v 95 procentech případů“ využívá elektrická vozidla včetně svého skútru a služebních ministerských aut, kterými jezdí na oficiální návštěvy.

„Transparentnost ano, špehování a přehnaná kritika ne,“ zareagoval Hulot na připomínky ke své flotile vozidel.

Navzdory svému značnému jmění ale není Hubot nejbohatším představitelem francouzské vlády. Tím se stala ministryně práce Muriel Pénicaudová s majetkem v hodnotě 7,5 milionu eur (195 milionů korun). Dalšími milionáři ve vládě jsou ministr kultury Francoise Nyssen, ministryně obrany Florence Parlyová a ministryně zdravotnictví Agnes Buzynová.

Ne všichni francouzští ministři ale oplývají bohatstvím. Například ministr pro veřejné finance přiznal majetek v hodnotě pouhých 48 000 eur (1,24 milionu korun). Průměrná hodnota majetku francouzské domácnosti přitom činí 158 000 eur (více než 4 miliony korun).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek