KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Francouzský soud osvobodil muže, který znásilnil 11letou dívku

Po roky trvajícím vyšetřování rozhodl soud ve francouzském Seine-et-Marne, že dnes 30letý muž nemůže být odsouzen za znásilnění 11leté dívky, protože neexistuje žádný důkaz „vyhrožování nebo násilí“.

...

„Ten muž mé dceři zničil život“

Muži původem z Kapverdských ostrovů bylo 22 let, když se ve městě Nevers ve střední Francii seznámil s nezletilou dívkou, která zde byla na prázdninách u příbuzných. Dívka konžského původu si na ulici hrála se svým bratrancem, když ji oslovil tento muž a pozval na procházku do parku.

Zde měl mít podle listu le Parisien s dívkou, které tehdy bylo pouhých 11 let, sexuální styk. Dívka tvrdí, že ho prosila, aby přestal a řekla mu, kolik jí je let.

Muž tvrdí, že styk byl dobrovolný a dívka mu řekla, že má skoro 15 let, což je věk, od kdy lze ve Francii legálně souložit. Aby mohl být obžalovaný odsouzen za znásilnění, musel by mu soud dokázat, že sex nebyl dobrovolný.

Dívčina obhájkyně, která s ní mluvila krátce po incidentu, pro le Parisien potvrdila, že vypadala jako dítě a nešlo ji zaměnit za dospívající nebo ženu.

Dívka o znásilnění nikomu neřekla, ale o několik měsíců později zjistila, že je těhotná. Narodil se jí chlapec, který byl umístěn do pěstounské péče. Dívčina matka pro média uvedla, že se chlapce vzdali kvůli tomu, aby se vyhnuli pomluvám od sousedů a dodala: „Ten muž mé dceři zničil život.“

Státní zástupci požadovali osmiletý trest                

Případ začal být prošetřován až o několik let později. Konečně minulý týden po dvoudenním soudním přelíčení byl obžalovaný muž osvobozen. Státní zástupci, kteří pro muže požadovali osmiletý trest, se údajně proti verdiktu odvolali.

Tento rozsudek následuje krátce po jiném kontroverzním rozhodnutí francouzského soudu, který sexuální styk mladistvé dívky s 28letým mužem rovněž označil za dobrovolný. Této dívce bylo rovněž 11 let a údajně se nechala pozvat do mužova domu na pařížském předměstí, kde měli pohlavní styk.

Soud rozhodl, že dívka k sexu nebyla přinucena a muž tedy čelí pouze pohlavnímu zneužívání mladistvé a ne znásilnění.

V souvislosti s tímto případem organizace na ochranu lidských práv požadují změny ve francouzské legislativě, které by stanovily věkovou hranici, pod kterou by nebylo možné dát k sexu souhlas a každý pohlavní styk by tak byl považován za znásilnění.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek