KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Gangy migrantů změnily nejrušnější obchodní dům ve Švédsku na „no-go zónu“

Dle bulvárního deníku Expressen, který citoval policejní zprávy, je švédská policie ve městě Göteborg nyní nucena věnovat speciální pozornost migrantům v jednom z největších nákupních center v zemi s názvem Nordstan, jehož návštěvy se v současné chvíli mnoho lidí bojí, a to z důvodu otevřeného obtěžování či dokonce útoků, kterým jsou zde občané vystavováni.

...

Policejní patrola u nákupního centra Nordstan ve švédském Göteborgu.

Podle Expressen jsou mladými migranty zastrašováni také příslušníci místní policie, kteří byli nuceni z důvodu narůstajícího ohrožování nakupujících a majitelů obchodů zavést zvláštní opatření. Tržby údajně zaznamenaly ostrý propad. Přestože se nejedná o velikostně největší nákupní centrum v zemi, dosahuje Nordstan nejlepších obchodních výsledků.

Deník Exxpressen dále uvádí, že problémy začínají kolem 8. hodiny večerní, když obchody pomalu začínají zavírat. V některých případech mají skupinky mladých lidí nad policisty početní převahu.

„Od minulého podzimu jsme zaznamenali nárůst, při čemž se většinou jedná o nezletilé osoby bez doprovodu. Večer prodávají drogy a mezi jednotlivými skupinami se občas objeví násilí. Pokud mezi sebou mají ve své rodné zemi konflikty, přenáší si je sem,“ řekl pro Expressen Jonas Bergqvist, jeden z policejních vedoucích.

Dle policie jsou skupiny čím dál více agresivní také vůči nim. Bergqvist si vybavil skupinu asi 150 teenagerů, která ho a jeho kolegy obklíčila během zásahu při novoročních oslavách.

Úřady spojují nárůst těchto případů se zvýšeným počtem příjezdů migrantů bez dokladů, protože v incidentech figurovala zejména mládež ze Sýrie, Afghánistánu a Maroka, při čemž někteří z nich byli také děti žijící na ulici.

S postavením pachatelů před soud jsou ale právní problémy, protože většina nevlastní průkaz totožnosti. Policie je tak nucena předávat pachatele sociálním službám. „Seděli přede mnou lidé, kteří vypadali na 35, ale tvrdili, že mají 15 let. Nemůžu prokázat, že lžou, takže je musíme propustit,“ říká Rikard Sorensen, další policista.

Podle zpráv místních médií se nákupní centrum po 20. hodině stává místem, kde panuje téměř úplné bezpráví, a řadí se tak k dalším místům ve Švédsku, která byla označena jako „no-go zóna“. Aby byla oblast takto označena, musí v ní panovat častý výskyt přepadení, loupeží, obtěžování a sexuálních útoků. V září 2016 počet těchto míst ve Švédsku údajně vzrostl na 55.


Autor: VoZ

Zdroj: Expressen / Goteborg

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek