KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Guerilloví zahradníci“ v Británii vyplňují silniční výmoly květinami, aby o nich zvýšili povědomí

Výmoly jsou každé jaro prokletím všech účastníků silničního provozu. Způsobují nesčetná poškození vozidel a jsou postrachem pro všechny motocyklisty a cyklisty. Obyvatelé jednoho z britských měst však k řešení problému se záplavou výmolů v ulicích zvolili novátorský přístup.

...

Tzv. Guerilloví zahradníci v rámci velmi mírumilovného protestu vyplňují díry v silnicích okrasnými květinami, aby na tento každoroční problém upozornili.

Vyzbrojeni maceškami, kompostem a zahradnickými rukavicemi chtějí tito tajní protestující zviditelnit problém s výmoly v britském lázeňském městě Somerset.


Jeden z aktivistů, který si přál zůstat v anonymitě, řekl: „Objíždíme okolí a vyplňujeme výmoly. V jedné americké oblasti bylo mnoho výmolů také vyplněno truhlíkovými květinami, nicméně se nejedná o to samé, co děláme my. Myslíme, že to je správná věc, ale nejde nám jen o to, abychom lidi pobavili.“

„Výmoly jsou skutečný problém. Mohou se potenciálně stát smrtelnými pastmi pro cyklisty a v případě aut je zde problém s prasknutím pneumatik. Celou pointou je zvýšit o těchto výmolech povědomí.“Protest přichází poté, co oblastní rada správní oblasti Bath a Severovýchodní Somerset dle zpráv obdržela dotaci ve výši 4,4 milionu liber (přibližně 136,5 milionů Kč) na opravu výmolů. Nicméně navzdory tomu dva muži, kteří za protestujícím hnutím stojí, tvrdí, že tisíce nevzhledných výmolů zůstávají nadále bez povšimnutí.

Aktivista dále uvedl: „Začali jsme s výmoly, o kterých víme, s těmi, co byly blízko našich domovů, a poté jsme jen jezdili po okolí. Květiny jsou většinou téměř ihned zničené, protože je auta přejedou. My se ale vydáme také do dalších oblastí, abychom více zvýšili o výmolech povědomí. Je to vážná záležitost. Chceme je udělat pěkné, aby si jich lidé všimli a případně se sami zapojili.“


Aktivista dodal, že „jejich cílem není rozptylovat řidiče“, ale donutit politiky, aby problému věnovali pozornost. „Cílem je, aby o tom lidé mluvili a byli bychom nadšení, kdyby rada zareagovala a výmoly opravila,“ řekl.

Ben Howlett, poslanec z města Bath, letos řekl: „Místní obyvatelé mi neustále sdělují stížnosti na stav našich silnic, který je velkým zdrojem frustrace řidičů,“ a dodal, že nově poskytnuté finanční prostředky „ukazují, že plníme naše závazky investovat do infrastruktury za účelem přilákání nových podnikatelů a zajištění lepší budoucnosti místním podnikům“.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek