KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Hackeři napojení na ISIS vydali seznam téměř 9 000 lidí z USA a Velké Británie, které je „třeba zabít"

Skupina hackerů podporujících Islámský stát vydala listinu s celkem 8 786 jmény lidí především z USA a Velké Británie, které považují za největší nepřátele teroristické organizace. Hackeři tak podněcují ostatní džihádisty k násilí vůči těmto osobám, listina obsahuje mimo jiné také výhružný vzkaz pro Donalda Trumpa. 

...

Mluvčí ISIS apeluje na osamělé vlky v USA, Evropě i Rusku

Mrazivá zpráva byla vydána prostřednictvím videa zveřejněného na aplikaci Telegram v neděli večer. Skupina hackerů známá jako Spojený kybernetický chalífát (UCC) uvedla, že se jedná o seznam lidí, kteří by měli být zabiti.

„Máme zprávu pro lidi v USA a hlavně pro prezidenta Trumpa,“ stojí ve videu. „Vězte, že proti vám budeme i nadále vést válku. Vězte, že nás vaše protiútoky budou dělat silnějšími. UCC započal nový krok v této válce,“ stojí ve výhružné zprávě.

Mluvčí Islámského státu Abú al-Hassan al-Muhajír rovněž apeluje na „osamělé vlky“ ve Spojených státech, Evropě a Rusku, aby „upoutali pozornost“ nepřítele a zaútočili proti němu.


Vypadá to, jako kdyby seznamy obsahovaly zcela náhodná jména

Zpravodajská služba SITE Intelligence Group, která o vydání seznamu informovala, se nyní snaží zjistit příčinu i pravost vydaného seznamu, který zahrnuje telefonní čísla a emaily daných osob.

Takovéto seznamy se stávají běžnou praxí hackerské skupiny, která sice není oficiálně napojena na Islámský stát, ale vazby nepopírá. Dřívější hrozby se většinou zaměřovaly na představitele veřejné správy a náboženské osobnosti, které kritizovaly ISIS. Poté však tyto seznamy začaly zahrnovat i zdánlivě náhodné občany.

Jeden ze seznamů vydaný v červnu loňského roku obsahoval celkem 8 318 jmen z celého světa, především však z USA, Austrálie a Kanady. Zatím nebylo zjištěno, zda se jména z loňského seznamu neopakují i v tom novém.


Autor: ElS

Zdroj: SITE Intelligence Group

Foto: SITE Intelligence Group

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek