KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Halal supermarket z Paříže uzavřen poté, co odmítl prodávat vepřové maso a alkohol

Pařížský halal supermarket musel být uzavřen kvůli svému rozhodnutí neprodávat alkohol a vepřové maso. Good Price mini-market v Colombes porušil smlouvu o pronájmu, která vyžadovala, aby se jednalo o obchod s běžnými potravinami. 

...

Někteří obyvatelé museli kvůli nedostatku potřebného zboží dojíždět jinam

Majitel Soulemane Yalcin odmítl svůj obchod zásobovat alkoholem a vepřovým masem a soud proto nyní rozhodl, že bude nájemní smlouva zrušena. Soudní dvůr v Nanterre v pondělí rozhodl o tom, že obchod „nesplňuje potřeby všech obyvatel.“

Rozhodnutí soudu přišlo poté, co si místní obyvatelé stěžovali, že jakmile nahradil halal supermarket ten běžný, tak se nemohou dostat k potřebnému výběru produktů. Starostka pařížské čtvrti Colombes Nicole Gouetaová minulý rok obchod osobně navštívila, aby se pokusila Yalcina přesvědčit o prodeji alkoholu a vepřového. Starostka požádala majitele obchodu o rozšíření sortimentu poté, co si na malý výběr stěžovali místní obyvatelé.

Místní si dle jejích slov přáli „všeobecný výběr“ zboží, z něhož si může vybrat každý. Mnoho starších obyvatel si stěžovalo na nedostatek zboží poté, co se z obchodu stala halal prodejna a pro vepřové a alkohol museli začít dojíždět jinam.  

Majitel musí zaplatit za soudní výlohy a vyprázdnit pronajaté prostory

Yalcin, který svůj obchod otevřel v dubnu roku 2015, své rozhodnutí neprodávat vepřové ani alkohol opakovaně obhajoval i přes to, že mu hrozilo ukončení smlouvy. Tvrdil totiž, že uspokojuje požadavky svých zákazníků žijících ve čtvrti.

„Dívám se kolem sebe a zaměřuji se na to, co vidím. V nájemní smlouvě je supermarket veden jako obchod se všeobecnými potravinami a souvisejícími činnostmi. Všechno však záleží na tom, jak si tyto ‚související činnosti' vykládáte,“ řekl Yalcin.

Majitel obchodu dodal, že další prodejny, které v této oblasti nabízejí alkohol, čelí „bezpečnostním problémům“. Soud nyní Yalcinovi přikázal, aby zaplatil soudní výlohy ve výši 4 000 eur (přibližně 100 000 Kč) a prostory vyprázdnil. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek