KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Havárie letadla v Kolumbii: Ronaldinho a Riquelme nabídli, že budou hrát za Chapecoense

Bývalí fotbaloví velikáni Ronaldinho a Riquelme jsou ochotni pomoci klubu Chapecoense poté, co 19 členů jeho prvního týmu zahynulo při pondělní letecké havárii v Kolumbii.

...

Brazilská fotbalová legenda Ronaldinho je připravenn vrátit se z fotbalového důchodu a hrát za Chapecoense ve snaze pomoci obnovit klub po katastrofální letecké havárii, při které zahynula většina hráčského kádru a realizačního týmu.

Tým Chapecoense cestoval napříč celým kontinentem na finále turnaje Copa Sudamericana proti klubu Atletico Nacional, když se jejich letadlo v horské oblasti poblíž města Medellin v Kolumbii zřítilo. Havárie si vyžádala celkem 71 obětí, mezi nimiž bylo i 19 členů prvního týmu Chapecoense.

Pohřbů hráčů, které byly naplánovány na pátek 2. 12., se zúčastnil také prezident FIFY Gianni Infantino, který kvůli nim odložil cestu do Austrálie na mistrovství světa žen do 20 let. Tisíce fanoušků po celé zemi také držely tři dny národního smutku.

Brazilské kluby se již spojily a každý nabídl Chapecoense hráče na hostování zadarmo. Dále byl vznesen požadavek, aby bylo zavedeno pravidlo, že klub po následující 3 roky nemůže sestoupit do nižší soutěže. Nicméně Brazilská fotbalová konfederace (CBF) již způsobila kontroverzi, když klubu nařídila odehrát poslední zápas sezony Serie A.

Ronaldinho a bývalý argentinský internacionál Juan Roman Riquelme jsou údajně ochotni upsat se klubu a pomoci mu v době, kdy to zoufale potřebuje. Roberto Assis, Ronaldinhův agent a bratr v jedné osobě, potvrdil, že brazilský fotbalista je připraven pomoci klubu, jak jen to bude možné, ale zdůraznil, že doposud neproběhla žádná jednání, protože nyní není na diskuze o fotbale správný čas. Tragédie je ještě pořád v hlavách všech velmi čerstvá.

Assis pro Globo Esporte řekl: „Je to velmi těžké období. Později, pokud bude nabídnuta smlouva, můžeme o tom mluvit. Můžu jen říct, že jsme zde a chceme pomoci. On (Ronaldinho) odpovídá potřebnému profilu, mohl by být tím pravým člověkem. Ale nyní chceme pomoci rodinám a nebylo by správné nyní vytvářet očekávání. Jako Brazilci cítíme, že jsme toho součástí. Jsme spolu.“

Havárie vyvolala emocionální reakce po celém světě, lidé z mnoha různých zemí vzdávali úctu zahynulým pasažérům. Nejvíce ale v Jižní Americe, když ve středu večer, kdy se měl hrát první z plánovaného finálového dvojzápasu, přišlo na stadion klubu Atletico Nacional vzdát hold klubu Chapecoense 45 000 fanoušků.

Každý ze zápasů nejbližšího kola anglické Premier League bude začínat minutou ticha a hráči budou mít na paži černou pásku. Nedávno jmenovaný prezident UEFY Aleksander Ceferin vydal prohlášení, že stejné gesto bude k vidění i při zápasech Ligy Mistrů a Evropské Ligy, které se odehrají příští týden.

Sám také vyjádřil soustrast těm, kteří při havárii ztratili své přátele, rodiny a spoluhráče, a dodal: „Tato tragédie otřásla fotbalovým světem a my bychom rádi poskytli naši podporu všem, které zasáhla.“


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: Getty

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek