KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Holandská veganka nezískala občanství ve Švýcarsku, neboť je „příliš otravná“

Levicově smýšlející veganka z Holandska, která od svých osmi let žije ve Švýcarsku, přišla o možnost získat švýcarské občanství. Její neustálý boj proti používání kravských zvonců totiž natolik popudil obyvatele vesnice, v níž žena žije, že lidé svorně hlasovali v její neprospěch. 

...

Podle aktivistky se jedná o týrání krav

Nancy Holtenová žije ve Švýcarsku od dětství, skvěle ovládá jazyk a dokonce zde vychovává i svoje děti. Přesto jí nebyla udělena možnost získat švýcarský pas. Zapřisáhlá veganka totiž dávala až moc hlasitě najevo své názory ohledně kravských zvonců. Podle ní se totiž jedná o týrání, když musí krávy na pastvě nosit tradiční zvonce.

Místní obyvatelé už měli její tvrdošíjné kampaně dost, a když tedy padla otázka, zda by měla Holtenová občanství získat, obyvatelé vyjádřili jasný nesouhlas. Žádost 42leté aktivistky za práva zvířat zablokovali obyvatelé Gipf-Oberfricku, podle nichž Holtenová nehodlá dostatečně dodržovat švýcarské zvyky a tradice.

Podle veganky vydávají kravské zvony hluk o hodnotě 100 decibelů, což je srovnatelné s pneumatickým vrtákem. „Také byste chtěli mít takovou věc zavěšenou u uší?“ ptá se Holtenová ve své kampani.


Aktivistka za práva zvířat Nancy Holtenová

Žádost o získání občanství byla zamítnuta už podruhé

Na tradičních zvoncích jí vadí nejen zvuk, ale také váha. „Zvony, které musí krávy na pastvě nosit, jsou velice těžké. Zvířata musí na krku nosit až 5 kilogramů, což jim způsobuje bolesti a popáleniny na kůži,“ uvedla Holtenová.

Holanďanka, která sebe samu popisuje jako nezávislou novinářku a modelku, vede kampaň také proti mnoha dalším švýcarským tradicím. Například proti lovu, závodům prasat či hlučným kostelním zvonům ve městě.

Její žádost o získání občanství byla úspěšně pozastavena už v roce 2015 během občanského referenda. Městské úřady jí sice občanství udělit chtěly, ale 144 z 206 občanů žijících ve stejné vesnici nikoliv. K podobné situaci došlo i nyní během druhého pokusu. Holtenová uvedla, že nemá nic proti švýcarským tradicím, ale že bojuje pouze za dobré životní podmínky zvířat.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek