KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Hon na Babiše začíná! Sněmovna ho spolu s Faltýnkem vydala k trestnímu stíhání

Po několikahodinové debatě dospěli poslanci k rozhodnutí o vydání premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho pravé ruky Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Policie nyní může oba muže začít vyšetřovat jako běžné občany a Babišovu rodinu.

...

111 pro vydání

Ve sněmovně se dnes opakovaly události z loňského září, kdy byli oba muži rovněž zbaveni imunity a vydáni k trestnímu stíhání. Stejně jako tehdy, i dnes Babiš s Faltýnkem hlasovali pro své vydání, zatímco pro nevydání hlasovali všichni ostatní z Hnutí Ano. Sněmovna nakonec vydání odhlasovala počtem 111 poslanců ze 80 přítomných.

Hlasování předcházela téměř pětihodinová debata, ve které se Hnutí Ano a především oba obvinění z podvodu a poškození zájmů Evropské Unie v kauze Čapí hnízdo pokoušeli diskreditovat policejní vyšetřovatele, Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) a dokonce i státní zástupce.

Proti podobnému osočování silně vystupovala především opozice, která opakovaně vyzvala ministra vnitra Pelikána k vyjádření, zda je v pořádku, že jeho šéf tvrdí, že je možné si v České republice objednat trestní stíhání na zakázku. Pelikán se však nakonec nevyjádřil.

Sračka a prasárna

Babiš s Faltýnkem víceméně opakovali to, co v předešlých mediálních vystoupeních. Babiš celou kauzu označil za „prasárnu“, která se dotýká nejen jeho, ale i jeho rodiny a manželky. Faltýnek ve své více než půlhodinové řeči několikrát označil celou kauzu dokonce za sračku.

Faltýnek se rovněž snažil svůj případ připodobnit k vydávání Vlasty Parkanové či Bohuslava Svobody. Několik poslanců mu však připomnělo, že jeho kauza není v jejich očí politicky motivovaná a tudíž nenese stejné rysy jako v případě některých jeho předchůdců.

Kauza Čapí hnízdo totiž sahá kvůli podání dotace před angažmá obou pánů v české politice. Policie kromě obou poslanců stíhá také Babišovu manželku Moniku, jejího bratra a Babišovy dospělé děti. Manželka a děti však tento týden uvedly, že jsou závažně nemocní, pravděpodobně aby se vyhnuli trestnímu stíhání.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Dle platných zákonů je třeba brát pány Babiše i Faltýnka jako nevinné. Proto je nepřípustné ( a pravděpodobně i trestné) i pouhé prohlášení ODS, ČSSD, atd. že nebudou spolupracovat s ANO, pokud bude mít ve vládě vyšetřovanou osobu. Je to stejné, jako by se vymlouvali na to, že premiér je Rom ( Žid, Slovák, bezdomovec, miliardář, atd.) Jedná se o sprosté vydírání a je třeba proti němu tvrdě zakročit.