KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Hrdá teroristka“: Palestinská studentka britské univerzity vyšetřována kvůli nenávistným výrokům

Univerzita v britském Exeteru obvinila svou palestinskou studentku z antisemitismu. Na svém twitterovém účtu totiž dívka mimo jiné napsala, že je hrdá na to, že je považovaná za teroristku.

...

„Židovská ideologie se neliší od Hitlerovy“

Malaka Shwaikhová byla nedávno zvolená místopředsedkyní studentské rady do postgraduálního studia. Nyní ji tato stejná instituce vyšetřuje kvůli jejím skandálním výrokům. Na Twitteru zveřejnila, že židovská sionistická ideologie se „neliší od Hitlerovy“ a že „za Hitlerův čin pykají Palestinci“.

Malaka Shwaikhová po medializaci celého případu svůj twitterový účet zrušila, ale izrelský list Jews News zveřejnil obrázek další smazané zprávy, ve které stálo: „Pokud terorismus dokáže ochránit a ubránit naši zemi, pak jsem hrdá na to, že budu označena za teroristku.“

Univerzita v Exeteru oznámila, že nebude tolerovat žádné projevy antisemitismu a studentská rada okamžitě zahájila vyšetřování těchto zpráv.

Hákové kříže i rasistická hesla na zdi auly

Před pouhými dvěma týdny někdo na exeterské univerzitě počmáral zdi auly hákovými kříži a rasistickými hesly a loni v září na školní sportovní akci si několik studentů obléklo trička s rasistickými a antisemitskými nápisy.

Nebyla zjištěna žádná spojitost těchto incidentů s osobou Malaki Shwaikhové ani skutečnost, že by je schvalovala. Objevil se však záznam z projevu Shwaikhové na univerzitní akci Pochod proti fašismu.

Na zveřejněném videu prohlašuje, že je Palestinkou a že při akci izraelské armády přišla v roce 2014 během jediného dne o 66 členů své rodiny. „Máte před sebou ženu, která se nikdy nebude bát islamofobních útoků.“

„Budu se bránit. Budeme se bránit. Budu pokračovat v boji za svobodu, spravedlnost a rovnoprávnost palestinského lidu,“ řekla Shwaikhová.

Zástupce kancléře univerzity Steve Smith vydal prohlášení, ve kterém vyhlásil nulovou toleranci k veškerým projevům antisemitismu. Oznámil, že univerzita je připravena zlikvidovat všechny formy diskriminace.

„Naši zaměstnanci i studenti se neúnavně snaží , aby se zde každý cítil vítán, podporován a přijímán bez ohledu na svůj původ, náboženství nebo národnost,“ dodal k tomu mluvčí univerzity.


Autor: jil

Zdroj: Daily Express

Foto: Youtube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
66 členů rodiny?To je překlep,nebo normálka v palestině?