KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Hurikán Ofélie udeřil. Irsko hlásí statisíce domovů bez proudu a tři mrtvé

Hurikán Ofélie, který je považován za nejhorší bouři od Velké bouře v roce 1987, udeřil na Irsko mocně. Tisíce domácností jsou bez funkční elektřiny a již jsou známy i první oběti. Irsko do akce posílá armádní jednotky.

...

Irská žena zemřela během hurikánu poté, co na její osobní vůz spadl strom. Jiný strom stál za úmrtím muže, který v důsledku větru spadl na motorovou pilu, s níž se snažil odstranit spadlý strom ze silnice.

Statisíce lidí bez proudu

Irsko po úderu hurikánu Oféie hlásí 36000 domácností a obchodů bez elektrického vedení, dalších 1300 míst bez proudu hlásí Severní Irsko. Wales pak hlásí 4000 domácností, jež se musí obejít bez dodávek elektřiny.

Vláda již do akce vyslala armádní jednotky, policie přitom varuje občany, aby nevycházeli ze svých domovů, pokud se nejedná o nezbytně nutnou cestu.

Na nejhorším místě na jižním cípu Irska má vítr dosáhnout až 176 km/h, což je hodnocené jako potenciální ohrožení života.

Nejsilnější bouře od roku 1987

O síle bouře vypovídá i její dopad na fotbalový stadion v druhém největším městě Irska Corku, jemuž byla doslova odfouknuta střecha.

Bouře ženoucí se od jihovýchodu zároveň zbarvila nebe do ruda a oranžova, když přenesla do atmosféry část nasáté saharské pouště.


Obloha v Londýně se změnila do oranžova. FOTO: PA / Dominic Lipinski

Letiště v Dublinu již zrušilo přes 130 letů, přičemž se neví, kdy budou jednotlivé lety obnoveny. Pasažéři se mají tázat přímo u svých dopravců.

Anglii a Skotsko sužují povodně

Problémy se nevyhýbají ani Anglii, která si díky blížcí se bouři užila několik neobvykle teplých dní. Na jihozápadě země jsou hlášeny povodně, na třinácti dalších částech země je hlášena povodňová pohotovost. Na sérii povodní se chystají již i ve Skotsku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek