KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Indonéská policie zadržela 12 transgenderových žen, „aby z nich udělala pravé muže“

Policisté v silně islamistickém regionu Aceh zatkli 12 transgenderových žen, aby je „naučili, jak být opravdovými muži.“

...

K zatčením došlo během policejní razie několika salónů krásy, v nichž tyto ženy pracovaly. Zatčené byly odvedeny na místní policejní stanici, kde byly podrobené výslechům a ponižování. Policisté ženám mimo jiné během třídenního zadržení ostříhali vlasy pod záminkou snahy naučit je mužskému chování.

Razie v salónech krásy

„Zadržujeme je, abychom jim radili a učili je. Vše jde podle plánu a nyní se chovají jako opravdoví muži,“ sdělil velitel policie Ahmad Untung Surianata deníku BBC. Policisté měli během rozhovoru na ženy křičet, zda jsou stále „waria“, což je indonéské spojení slov muž a žena.


Záběry policie v Acehu.

Policie provedla razii do místních salónů na základě stížností místních ohledně „negativního vlivu“ transgenderové komunity na jejich děti. Proti zásahu se postavila řada organizací bojujících za lidská práva, stejně jako Indonéská státní komise, jež policejní zásah odsoudila jako nehumánní a nezákonný.

Nezákonné chování policie

„Všichni občané si zaslouží ochranu a rovnocenný přístup,“ řekl britskému deníku indonéský komisař. „Po zhlédnutí fotografií a získání dalších informací ohledně razie je jasné, že došlo k porušení policejních pravomocí,“ dodal.

Indonésie je zemí, která transgenderovou kulturu obvykle toleruje a jen málokdy dochází k nepokojům. V posledních letech se však v zemi zvedá nevole k LGBT komunitě, proti které nejvíce vystupují někteří politici a náboženští vůdci. Region Aceh je známý svými konzervativními postoji, které se snaží striktně dodržovat islámské právo.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek