KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Inženýr Applu vyhozen poté, co jeho dcera vytvořila virální video s novým iPhonem

Ačkoli se vydání nového modelu iPhone X nezadržitelně blíží a na internetu lze zhlédnout stovky videí, kde novináři i běžní spotřebitelé telefon zkoušejí, inženýr Applu byl kvůli obdobnému videu propuštěn.

...

Inženýrova dcera Brooke chtěla natočit video na YouTube o novému iPhonu X, a tak se zeptala svého otce, který již telefon několik dní měl, zda by si ho mohla pro natáčení půjčit. Netušila však, že se video stane záhy virálním a zdánlivě nevinné natáčení se pro rodinu změní v noční můru v podobě propuštění z otcova lukrativního zaměstnání.

Apple Brooke brzy po vydání a zviditelnění videa požádal o jeho stažení s odůvodněním, že nemůže zveřejňovat prozatím oficiálně neuvedený produkt. Potíž s novým iPhonem je totiž v tom, že se nejednalo o spotřební model, nýbrž o vývojářskou verzi, která má specifický souftware a speciální prvky, které mohou obsahovat tajné firemní informace. Otec Brooke byl tudíž propuštěn v podstatě za ohrožení integrity společnosti a možné vyzrazení utajovaných dat.


Brooke nyní vytvořila nové video, kde o incidentu zpětně mluví a omlouvá se za něj. Vysvětluje, že nevěděla, jaké problémy může rodině způsobit a že celé video bylo zcela nevinné. Nicméně sama přiznává, že Applu nemůže jeho postup vyčítat, neboť se jedná o naplnění jeho interních zaměstnaneckých pravidel, která byla inženýrovou dcerou porušena a on za ně tudíž bere veškerou zodpovědnost.

Ačkoli Brooke i její otec uznávají svou chybu, za kterou nesou zodpovědnost, je těžké s rodinou nesympatizovat. Přece jen se ve výsledku nic vážného nestalo, problematické video bylo staženo a žádné ohrožení firmy se nekonalo. Být navíc propuštěn jen pár dní před oficiálním uvedením produktu, se jeví ze strany Apple jako poněkud extrémní řešení situace.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek