KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Irácká armáda objevila masový hrob s minimálně 400 oběťmi Islámského státu

Irácká armáda bojující proti Islámskému státu objevila nový masový hrob poblíž města Havídža, které bylo ještě před měsícem v područí islamistů. Doposud bylo v masových hrobech nalezeno přes 15 000 těl.

...

Město Havídža, poblíž kterého vojáci nalezli nový masový hrob Islámského státu, se nachází přibližně 240 kilometrů od Bagdádu. Islámský stát se města zmocnil před 4 lety, irácká armáda ho pak znovu získala pod kontrolu minulý týden po dlouhodobém boji s islamisty.

Nejméně 400 obětí

Irácké síly byly na masový hrob, který obsahuje přinejmenším 400 lidských obětí, upozorněni místními, kteří armádu naváděli k nedaleké letecké základně, kterou Islámský stát změnil na popraviště.

Některé z obětí v nalezeném hrobě mají civilní oblečení, jiné byly nalezeny v celotělových oděvech, které islamisté používají pro lidi odsouzené k trestu smrti.

Irácká armáda objevuje masové hroby na území Iráku dlouhodobě poté, co místa opouští bojovníci Islámského státu. Jen v minulém roce bylo podle agentury Associated Press nalezeno 72 míst s masovými hroby, které mohou dohromady obsahovat přes 15 tisíc lidských obětí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek