KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

ISIS se naboural do švédské rozhlasové stanice, rádio 30 minut vysílalo džihádistickou propagandu

Ranní show švédské rozhlasové stanice byla narušena propagandou Islámského státu poté, co se neznámí útočníci v pátek ráno nabourali do éteru.  Mix Megapol, jedna z nejoblíbenějších komerčních rozhlasových stanic ve Švédsku, zrovna vysílala hity od Eda Sheerana a Carly Rae Jepsen, když najednou známou popovou hudbu k údivu posluchačů nahradila propagandistická islamistická píseň. 

...

Během pirátského vysílání byla puštěna píseň určená k náboru rekrutů

Tisíce posluchačů z jižního Švédska uslyšelo píseň „V zájmu Alláha,“ kterou Islámský stát využívá k náboru nových rekrutů. Píseň se následně opakovala po dobu 30 minut. Stanice Mix Megapol potvrdila, že bylo její vysílání nabouráno, a to od 8:30 hodin ráno.

Píseň „V zájmu Alláha“ je dlouhá asi tři minuty, v rámci vysílání se tak opakovala stále dokola. „Je to samozřejmě velice vážná situace, zejména proto, že se jednalo o píseň určenou k náboru nových militantů,“ uvedl mluvčí rozhlasové stanice deníku 24Malmö.

Není jasné, zda se do vysílání naboural přímo Islámský stát, nebo zda se jednalo pouze o žert

„Vnímáme to jako závažný incident a proto jsme to nahlásili policii,“ dodal mluvčí. Vzhledem k tomu, že k pirátskému vysílání došlo pouze ve městě Malmö, které je třetím největším městem Švédska, incident byl zaznamenán až poté, co se ozvali samotní posluchači.

Zatím není známo, zda bylo vysílání provedeno někým, kdo je napojen na Islámský stát, nebo zda se jednalo pouze o žert.

K řadám ISIS v Sýrii a Iráku se podle švédské bezpečnostní služby přidalo až 300 lidí ze Švédska. Tato severská země je tak hned druhou zemí hned po Belgii, kde je nejvyšší počet islamistů bojujících v řadách ISIS na obyvatele. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek