KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

ISIS se přihlásila k útoku v Tunisku, 9 lidí je zatčených

ISIS se zřejmě přihlásila k odpovědnosti za smrtící teroristický útok, který se odehrál v muzeu Bardo v tuniském hlavním městě. Teroristé vydali audionahrávku, ve které se vyjadřují o vraždě "křižáků a odpadlíků".
...

Toto krveprolití je "jen začátek"varovala zpráva ISIS

Tuniský ministr zdravotnictví Said Aidi řekl, že 23 lidí bylo zabito přímo při útoku, či zemřelo na následky zranění. Jeden člověk zemřel v nemocnici přes noc. Úředníci nyní přezkoumávají audionahrávku, zda-li je pravá. Vše však nasvědčuje tomu, že se opravdu jedná o nahrávku, kterou pořídil Islámský stát a ten také rovněž stojí za útokem. Američtí experti tvrdí, že útok byl proveden jednou z větví ISIS, spíše než centrálně řízeným vedením extremistické islamistické skupiny, která je nyní v Sýrii. Dva útočníci byli zabiti tuniskou policií ihned po útoku, dalších devět podezřelých bylo zatčeno. Z nich čtyři měli přímo co do činění s krveprolitím. K útoku došlo jen několik dní poté, co tuniští džihádisté slíbili svou věrnost Islámskému státu.

Ve své zprávě džihádisté tvrdili, že patří k Jund al-Khilafah, skupině, která v prosinci slibovala poslušnost ISIS, a to i přesto, že slib nebyl u extremistické islamistické skupiny plně registrován. Audionahrávka přichází poté, co ISIS bojovník v pevnosti Raqqa v Sýrii nedávno ve videu zpochybnil, že radikálové v Tunisku věrnost slíbili.

Většina obětí pochází z ciziny

Oběti teroristů přišli z různých prostředí, od španělského páru po kolumbijskou matky a syna. Kromě těchto párů se oběťmi teroristů stali tři Italové, tři Japonci, dva Francouzi, dva Poláci, Belgičan, Rus a Brit. Mezi mrtvými byli i tři Tunisané, jeden z nich bezpečnostní důstojník a druhý nezaměstnaný muž. Dvanáct z nich bylo zabito, když vystoupili z MSC Splendida, výletní lodi s více než 3700 cestujícími a téměř 1300 členy posádky, která zakotvila v Tunisu hodinu před krveprolitím. Dalších pět obětí pochází z podobné lodi, Costa Fascinosa, která byla v přístavu v hlavním městě Tuniska ve stejnou dobu.

Autor: ElS, Zdroj: CNN
Foto: Dennis Jarvis CC BY-SA 2.0

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek