Mladík poslouchal hudbu v obchodě svého otce

Ajhám Husajn (15) byl zatčen poté, co jej ozbrojenci z ISIS údajně přistihli při poslechu západního popu, který chlapec poslouchal na přenosném CD přehrávači v iráckém městě Mosul. „Ajhám Husajn byl zajat džihádisty při poslechu populární hudby v obchodě svého otce na trhu Nabi Júnus v západním Mosulu,“ uvedl mluvčí mediálního centra v Ninive.

Poprava, která byla ve městě vůbec první provedená za poslech hudby, vyvolala mezi obyvateli vlnu pobouření. Podle některých obyvatel „neexistuje žádné formální rozhodnutí soudu šaría, které by zakazovalo poslouchat západní hudbu.“ Tělo usmrceného chlapce bylo jeho rodině předáno v úterý.

Před dvěma lety zakázal ISIS pouštění hudby na veřejnosti

Islámský stát provádí svou ohavnou středověkou spravedlnost na několika územích v Sýrii a Iráku, kde vykonává popravy za zločiny proti právu šaría, jako je například rouhání nebo homosexualita.

V prohlášení před dvěma lety zakázala teroristická skupina „hudbu a písně v autech, na večírcích, v obchodech a na veřejnosti, stejně jako fotografie lidí ve výlohách obchodů.“ V prohlášení také zaznělo: „Písně a hudba jsou v islámu zakázány, protože odvádí pozornost od Boha a koránu a jsou pokušením a zkázou pro srdce.“ 

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail / Ara News

Foto: Daily Mail