KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

ISIS v Iráku popravil 15letého chlapce za to, že poslouchal západní hudbu

Teenager z Iráku byl sťat poté, co byl přistižen při poslechu západní popové hudby. Poprava proběhla veřejně před přihlížejícím davem.

...

Mladík poslouchal hudbu v obchodě svého otce

Ajhám Husajn (15) byl zatčen poté, co jej ozbrojenci z ISIS údajně přistihli při poslechu západního popu, který chlapec poslouchal na přenosném CD přehrávači v iráckém městě Mosul. „Ajhám Husajn byl zajat džihádisty při poslechu populární hudby v obchodě svého otce na trhu Nabi Júnus v západním Mosulu,“ uvedl mluvčí mediálního centra v Ninive.

Poprava, která byla ve městě vůbec první provedená za poslech hudby, vyvolala mezi obyvateli vlnu pobouření. Podle některých obyvatel „neexistuje žádné formální rozhodnutí soudu šaría, které by zakazovalo poslouchat západní hudbu.“ Tělo usmrceného chlapce bylo jeho rodině předáno v úterý.

Před dvěma lety zakázal ISIS pouštění hudby na veřejnosti

Islámský stát provádí svou ohavnou středověkou spravedlnost na několika územích v Sýrii a Iráku, kde vykonává popravy za zločiny proti právu šaría, jako je například rouhání nebo homosexualita.

V prohlášení před dvěma lety zakázala teroristická skupina „hudbu a písně v autech, na večírcích, v obchodech a na veřejnosti, stejně jako fotografie lidí ve výlohách obchodů.“ V prohlášení také zaznělo: „Písně a hudba jsou v islámu zakázány, protože odvádí pozornost od Boha a koránu a jsou pokušením a zkázou pro srdce.“ 

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail / Ara News

Foto: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (5 příspěvků)

Komentáře (5)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
a to tu chceme ?? Asi bychom byli bez mládeže...
Ja bych je tady klidně pozval,ale čekal bych tady na ně s brokovnicema Magnum 45.a až by ty zrudy z pekel přišly.tak bych jim jmenem jejich uchylneho Alaha strčil hlavně do těch jejich smradlavych prdeli a s potěšenim zmačkl spoušt.
Evropa se vrátí do středověku pokud se tady nastěhují. O ovládnutí Evropy se snaží několik set let a teď se jim to daří bez boje. " Gratuluji " evropským politikům.
http://www.hlavnespravy.sk/video-nevhodne-pre-slabsie-povahy-islamisti-pred-ocami-deti-stali-neveriacich/631223
http://www.hlavnespravy.sk/video-nevhodne-pre-slabsie-povahy-islamisti-pred-ocami-deti-stali-neveriacich/631223