KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Islamisté vyhrožují Vatikánu teroristickým útokem o Vánocích

Islamistická skupina napojená na Islámský stát se údajně zavázala provést o letošních Vánocích teroristický útok ve Vatikánu. Dokládá to propagandistický plakát, na kterém je zobrazen džihádista mířící vysokou rychlostí autem směrem k římské Bazilice svatého Petra.

...

Terorista v autě s útočnou puškou a batohem

Tento výhrůžný plakát zveřejnila teroristická skupina napojená na Islámský stát, která je známá pod názvem Wafa Media Foundation. Plakát toto úterý zachytila americká společnost SITE Intelligence Group – organizace sídlící v Marylandu a zabývající se sledováním internetových aktivit extremistických skupin.

Text v horní části plakátu varuje, že k útoku dojde o Vánocích a pod tím je červeným písmem napsáno „dočkáte se“. Na obrázku je dále zobrazena maskovaná postava teroristy, která s použitím satelitní navigace jede směrem k Bazilice svatého Petra ve Vatikánu, kde papež František tradičně slouží slavnostní půlnoční mši. Na sedadle vedle řidiče je jasně patrná útočná puška a batoh.


Výhrůžky islamistů se před Vánocemi stupňují

Nejedná se o první výhrůžku islamistických extremistů zaútočit proti Vatikánu. V srpnu loňského roku zřejmě Islámský stát uveřejnil záběry svých příznivců, kteří trhali na kusy fotografie papeže Františka i jeho předchůdce papeže Benedikta XVI. A současně vyhrožovali, že se chystají přijít do Říma.

Toto video bylo zřejmě natočené na Filipínách ve městě Marawi, kde sídlí extremistická skupina Maute, která bojuje proti filipínské vládě a netají se svojí loajalitou k Islámskému státu.

Hrozby ze strany džihádistů hlásících se k Islámskému státu se tradičně před Vánocemi stupňují. V loňském roce islamistický terorista vjel s kamionem do davu na vánočním trhu v Berlíně a zanechal za sebou 12 mrtvých a další desítky zraněných. Pachatel tohoto útoku byl o několik dní později vypátrán a poblíž italského Milána zabit při přestřelce s policií. Jednalo se o Anise Amriho – odmítnutého žadatele o azyl původem z Tuniska.

Teroristické útoky s použitím vozidel jsou v Evropě i Spojených státech na vzestupu. Došlo k nim v Nice, Berlíně, Londýně, Stockholmu, Barceloně a New Yorku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek