KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Islámský stát má v držení 11 100 prázdných syrských pasů

Německé vyšetřovací orgány se domnívají, že militanti z Islámského státu získali asi 11 100 prázdných syrských pasů, do kterých stačí doplnit osobní údaje. V neděli o tom informoval německý týdeník Bild am Sonntag.

...

Cenný materiál pro padělatele

Vyšetřovatelé dokázali shromáždit seznamy sériových čísel prázdných pasů i úřadů, které tyto doklady vydaly. Bild am Sonntag tyto důvěrné informace získal ze zdrojů z federální policie a ministerstva vnitra.

Ukradené pasy jsou pravými doklady totožnosti, ve kterých pouze nebyly vyplněné osobní údaje jejich potenciálních držitelů. To z nich činí velmi cenný materiál pro padělatele.

Německé zpravodajské služby vědí o 18 0002 prázdných syrských pasech, které byly odcizeny z vládních institucí v Sýrii. Jsou zřejmě nejen v držení Islámského státu, ale tisíce z nich vlastní i další militantní skupiny.

Teroristické organizace se pokoušejí infiltrovat útočníky

„Současná uprchlická krize a její vývoj nám napovídá, že teroristické organizace se pokoušejí nepozorovaně infiltrovat potenciální útočníky nebo jejich pomocníky do Evropy a Německa,“oznámila mluvčí federální kriminální policie BKA pro Bild dam Sonntag.

Členové teroristické organizace, která provedla koordinované útoky v Paříži, byli držiteli právě takových falešných syrských pasů. Tyto útoky si v listopadu předloňského roku vyžádaly život 130 lidí.

Podle mluvčí BKA se však falešné nebo upravené cestovní pasy zneužívají zejména k nezákonnému vstupu do cílové země bez dalších postranních důvodů, jako je například příprava teroristických útoků.

V rámci kontrol německých migračních úřadů bylo podle Bild am Sonntag v loňském roce odhaleno 8625 falešných pasů. Nebyly však zveřejněny podrobnosti, ze kterých by vyplývalo, kolik z těchto pasů prošlo rukama militantů z Islámského státu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek