KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Islámský stát vyhrožuje svrhnutím Hamásu v Gaze

Islámský stát vyhrožuje tím, že udělá z Pásma Gazy další ze svých středovýchodních poddanství. IS obvinil Hamas, vládnoucí organizaci na palestinském území z toho, že nedostatečně prosazuje náboženství.
...

Výzva Hamásu byla podána na videozáznamu

Islámský stát vydal v úterý záznam, na kterém se obrací vůči Hamásu a říká zde, že jej chce svrhnout a podmanit si jeho území. "Přeměníme stav Židů, vás a Fatahu a také všech sekularistů, kteří nejsou k ničemu", řekl maskovaný muž na videu adresovanému "tyranům Hamasu". "V Gaze bude realizováno právo šaría, i proti vaší vůli. Přísaháme, že co se dnes děje v Levantu a Yarmoku, stane se i v Gaze", pokračoval s odkazem na islámské pokroky v Sýrii maskovaný muž. Islámský stát rovněž převzal další území v Iráku a předznamenal útoky v Egyptě, Libyi, Tunisku a Jemenu.

Hamas s IS spolupracoval

Hamas je islamistické hnutí, které sdílí nepřátelství vůči Izraeli a definuje samo sebe v rámci palestinského nacionalismu. Hamas je považováno za teroristickou skupinu ze strany Izraele, Spojených států a Evropské unie. Izraelský ministr Israel Katz obvinil Hamas z partnerství s Islámským státem v rámci egyptského Sinaje. To však bylo dlouhodobě palestinskou skupinou popíráno. "Mezi nimi je spolupráce v rámci získávání a šíření zbraní i teroristických útoků. Egypťané i Saúdové to vědí", řekl Katz na konferenci v Tel Avivu.

Autor: ElS, Zdroj: Times of India
Foto: stefano CC BY-ND 2.0

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Další příklad, jak se muslimové sami mezi sebou nesnášejí.
Proto je špatně je házet do jednoho pytle.