KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italové v ulicích demonstrují proti povinnému očkování

Italská vláda prosadila novou legislativu, podle které se až ztrojnásobí dosavadní rozsah povinného očkování. Kdo odmítne své děti očkovat, může dostat tučnou pokutu nebo dokonce o děti přijít. Zákon provází silná nevole. Jenom v Římě proti němu tuto neděli protestovalo více než 15 000 lidí.

...

Za odmítnutí očkování pokuta až 7500 eur

 „Kvůli nedostatku vhodných opatření a šíření všelijakých nevědeckých teorií se zejména v nedávných měsících snížila prevence imunity,“ řekl v souvislosti s novým zákonem italský premiér Paolo Gentiloni.

Nyní budou děti v Itálii povinně očkované proti spalničkám, neštovicím, zarděnkám, meningokoku, záškrtu, dětské obrně, tetanu, žloutence typu B, černému kašli a hemofilii typu B.

Kdo své děti nedá očkovat, musí každý rok počítat s pokutou v rozmezí od 500 do 7500 eur. Při nezaplacení pokuty jim hrozí soud, který jim může odebrat rodičovská práva a dát děti očkovat násilím. Zákon vstoupí v platnost letos v září a během krátké doby tak bude muset komplexní očkování podstoupit více než 800 000 dětí.

Takto probíhal protest proti očkování ve Florencii

Protivládních demonstrací se snaží využít opozice

Po celé Itálii se proti tomuto nařízení zvedla silná vlna protestů. „K tomuto zpřísnění došlo bezprecedentním způsobem – podpisem zákona navrženého ministrem zdravotnictví. Dosud byly v Itálii povinná 4 očkování a nyní se tento počet ztrojnásobil na 12. Dosud žádný italský zákon nebyl schválen tak rychle a důvody tohoto spěchu jsou pro nás nepochopitelné,“ řekla jedna z organizátorek protestů Francesca Alesseová.

Současných protivládních protestů se snaží využít i italská opozice. Vláda v této souvislosti obvinila opoziční Hnutí 5 hvězd z šíření strachu mezi rodiči před bezpečným očkováním a z podílu na současné epidemii spalniček.

K prvním protestům proti očkování došlo v 21 italských městech již 3. června. Největší demonstrace proběhly v Miláně, Turíně, Boloni, Florencii a Cagliari, kde do ulic vyšly tisíce rodičů. V Římě byl tuto neděli proti zákonu o očkování uspořádán výše zmíněný velký národní pochod a další protesty jsou naplánované na červenec. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek