KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italská pobřežní stráž: U břehů Libye v neděli zachráněno 3 000 migrantů

Přibližně 3 000 migrantů bylo v neděli zachráněno u břehů Libye, informovala o tom italská pobřežní stráž. „Po několika klidných dnech přicházejí migranti ve velkých počtech, protože využívají příznivého počasí,“ uvedl mluvčí pobřežní stráže. 

...

Migranti se bojí uzavření námořní trasy

Zhoršující se životní podmínky v Libyi jsou jedním z hlavních důvodů, proč přes moře přijíždí stále větší počty migrantů. Ti se rovněž obávají toho, že by mohla být tato cesta ze strany EU brzy uzavřena. Během celkem 22 námořních operací koordinovaných italskou pobřežní stráží bylo během neděle z moře vyzvednuto kolem 3 000 migrantů.

Jedna z lodí, kterou provozuje občanské sdružení SOS Středomoří spolu s Lékaři bez hranic, zachránila celkem 946 lidí, z nichž bylo celkem 200 nezletilých jedinců bez doprovodu dospělého. Migranti byli nalezeni na devíti dřevěných a gumových člunech.

Italská pobřežní stráž bude mít na starosti výcvik libyjské stráže

Podle italské vlády bylo od začátku roku na moři zachráněno již celkem 16 206 lidí (do pátku 17.3., tedy bez nedělních 3000 zachráněných, pozn. red.), na rozdíl od 11 911 lidí ve stejném období loňského roku.

V únoru podepsala Itálie spolu s Libyí memorandum, na jehož základě bude italská pobřežní stráž vzdělávat a cvičit své libyjské kolegy, aby byli při zastavování pašeráckých lodí účinnější.

To by však mohlo mít vliv na další příliv migrantů, kteří se budou obávat toho, že by je libyjská stráž mohla zavézt zpět do Libye.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: STR/AFP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek