KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italská pobřežní stráž zachránila u Libye 1400 migrantů

Italská pobřežní stráž potvrdila, že ve čtvrtek u pobřeží Libye zachránila 1400 migrantů. Navzdory zhoršujícímu se počasí a přicházející zimě pokračují pokusy migrantů o přeplutí nebezpečné cesty přes Středozemní moře. Zejména proto, že spoléhají na včasnou záchranu ze strany evropských plavidel.

...

Za poslední týden zachráněno 2400 migrantů

Lékaři bez hranic uvedli na svém twitteru, že zachránili již 802 lidí na šesti gumových člunech. MOAS – nezisková organizace z Malty zachránila 432 migrantů ze tří dalších člunů. Zbývající migranty zachránila italská pobřežní hlídka a posádka Evropské unie.

Nezletilí v nelidských podmínkách

Dehydratace, všudypřítomné plyny z motorů a minimální prostor na lodi, která přepravuje několik desítek migrantů. To vše může mít za následek smrt všech na palubách plavidel pašeráků lidí. Záchranáři našli na jedné z lodí až 200 osob, z nichž mnohé byly ještě nezletilé a bez doprovodu rodičů.

Italské ministerstvo vnitra uvedlo, že v tomto roce připlulo do Itálie více než 145 000 migrantů. Počet migrantů je srovnatelný s počty z předešlých dvou let. OSN tvrdí, že při pokusu o přeplutí Středozemního moře v tomto roce zemřelo kolem 3654 lidí.

Ve čtvrtek oznámil zvláštní komisař italské vlády Vittori Piscitelli na konferenci v Římě, že v předešlém roce, kdy došlo k přeplnění a převrácení rybářské lodi nedaleko Libye, byl počet mrtvých mnohem vyšší, než se předpokládalo. Jen tato tragédie si totiž vyžádala celkem 900 obětí.

Když se dvacetimetrová rybářská loď se stovkami lidí na palubě v dubnu 2015 převrátila, podařilo se na hladinu dostat jen 28 osobám. Podle forenzních vědců se jednalo o jednu z nejhorších tragédií ve Středozemním moři od druhé světové války. Tři měsíce zkoumali 675 pytlů s lidskými ostatky, přičemž zjistili, že mnohé obsahovaly ostatky více než jedné osoby.


Autor: AdK

Zdroj: TheLocal

Foto: Aris Messinis/AFP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek