KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italská pobřežní stráž zachránila z moře u libyjského pobřeží stovky lidí

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na středu zhruba 630 migrantů, kteří se snažili dostat přes Středozemní moře. Dvě záchranné operace se odehrály poté, co bylo na pláži u libyjského pobřeží vyplaveno několik desítek utonulých těl.

...

Libyjské milice často spolupracují s pašeráky

U pobřeží Libye západně od Tripolisu bylo na pláži nalezeno celkem 74 mrtvých těl migrantů, kteří se pokusili dostat do Evropy. V reakci na tuto skutečnost byly zahájeny dvě souběžné námořní operace ze strany italské pobřežní stráže, která z moře zachránila přes 600 lidí.

U libyjského pobřeží není žádná armáda ani běžná policie, která by zde hlídkovala, je zde jen několik milic, které jsou však často obviňovány ze spoluúčasti na pašování lidí.

Migranti obvykle přijíždějí ze západní Libye

Počty pokusů o překonání Středozemního moře se od začátku roku zvyšují, největší počet odjezdů je zaznamenán ze západních oblastí Libye, odkud je Itálie vzdálená jen 300 kilometrů.

Evropa již delší dobu zvažuje opatření, která by pomohla migrační příliv z těchto končin zablokovat. Podle nevládních organizací by však v případě jejich zavedení mohli ti, kteří v Libyi uvíznou, trpět nevyhovujícími podmínkami a špatným zacházením.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: Andreas Solaro/AFP

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek