KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italská pobřežní stráž zachránila z vod u pobřeží Libye téměř 1 000 migrantů

Až 970 migrantů bylo ve čtvrtek zachráněno během námořní operace u břehů Libye. Počet příchozích migrantů neustále stoupá, do Itálie už za letošní rok dorazilo více než 13 400 lidí. To představuje v porovnání se stejným obdobím v roce 2015 a 2016 50% až 70% nárůst. 

...

Italská pobřežní stráž spolupracovala s norskými loděmi

Podle Organizace spojených národů zemřelo na cestě přes Středozemní moře během ledna a února letošního roku více než 440 lidí. V zimním období je moře velice zrádné, pomalu se však blíží jaro a s tím i větší nápor nově příchozích. Migranti, které ve čtvrtek zachránila italská pobřežní stráž, byli napěchováni do čtyř gumových člunů a dvou dřevěných lodí.

Italská pobřežní stráž uvedla, že během operace spolupracovala s norskými loděmi pod vedením evropské pohraniční agentury Frontex a dvěma humanitárními loděmi obsluhovanými organizacemi SOS Mediterranee, Lékaři bez hranic a španělskou organizací Proactiva Open Arms.

Jedna z plachetnic mířících z Řecka do Itálie vydala nouzový signál

Námořní hlídky rovněž obdržely nouzový signál od jedné z plachetnic, která opustila Řecko se zhruba 85 migranty na palubě mířícími do Itálie. Migranti z této plachetnice byli zachráněni maltézskou lodí, která se shodou okolností nacházela v této oblasti, veškeré osazenstvo zachráněné lodi pak bylo převezeno do jižního řeckého přístavu Kalamata.

Evropská unie se nyní snaží omezit počet příjezdů do Itálie, které obvykle začínají v západní Libyi, pouhých 300 kilometrů od italského pobřeží. Mezi nová opatření by mělo patřit zadržení migrantů v Libyi, čehož se kvůli špatným podmínkám v této zemi obávají humanitární organizace.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

Foto: Andreas Solaro/AFP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Vysadit na nejbližším pobřeží, to jest africkém, netahat do Evropy.