KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Italská policie zadržela čtyřčlenný gang migrantů, který měl na pláži znásilnit turistku

Žadatel o azyl z afrického Konga se stal posledním dopadeným z gangu čtyř mužů, kteří jsou podezřelí ze znásilnění polské turistky na italské pláži. Muž měl z humanitárních důvodů povolen pobyt v Itálii, nyní jej má v rukou policie. Gang kromě znásilnění turistky rovněž okradl a zbil jejího přítele, kterého dokonce nutil, aby násilí páchané na své přítelkyni sledoval. 

...

Poslední podezřelý byl jako jediný z gangu zletilý

Podezřelý byl identifikován jako 20letý Guerlin Butungu z Konga. Jednalo se o jediného dospělého jedince ze čtyřčlenného gangu, který byl od spáchání trestného činu dne 26. srpna letošního roku postupně policisty pozatýkán. Z Polska, odkud turistka i její přítel pocházeli, se mezitím ozvaly hlasy volající po trestu smrti pro všechny viníky brutálního činu. V Itálii případ podnítil už tak narůstající anti-imigrantskou společenskou náladu.

Maurizio Improta, ředitel policie v Rimini, kde se případ odehrál, uvedl, že byl Butungu zatčen ve vlaku na městském nádraží. „Dnešní ranní zatčení bylo o to uspokojivější, že poslednímu podezřelému nasadily pouta dvě policistky. Toto symbolické gesto tak svým způsobem poskytlo obětem násilí spravedlnost,“ uvedl policejní ředitel.

Butungu chtěl podle vyšetřovatelů cestovat přes Milán do Francie, aby unikl zatčení. Ostatní podezřelí byli zadrženi už v sobotu.

Dva z podezřelých se sami nahlásili na policii

Policie uvedla, že se dva členové gangu přišli sami nahlásit, když bylo zveřejněno video z bezpečnostní kamery zobrazující záběry všech čtyř podezřelých. Jednalo se o bratry ve věku 15 a 17 let pocházející z Maroka. Oba se však podle všeho narodili v Itálii.

V sobotu v noci byl pak v návaznosti na výpověď bratrů zadržen i 16letý Nigerijec, další člen gangu. Všichni tři pachatelé pak byli zavřeni do vězeňského zařízení pro nezletilé kriminální jedince. Jejich jména nebyla vzhledem k jejich věku zveřejněna.

Improta nyní uvedl, že zadržením čtvrtého podezřelého považuje italská policie „celou záležitost za uzavřenou.“ Podezřelé identifikovala i napadená žena. Poslední podezřelý byl podle italských médií v roce 2015 odvezen do migračního střediska na ostrově Lampedusa poté, co utekl z Konga a podařilo se mu dostat migrační trasou přes Středozemní moře.

Italské orgány odmítly jeho žádost o azyl, ale namísto toho mu byl povolen dočasný pobyt z humanitárních důvodů, a to do roku 2018. Ostatní tři mladiství podezřelí měli už dříve problémy se zákonem, v jejich rejstříku však byly jen drobné krádeže, ale doposud žádné násilí. Polský náměstek ministerstva spravedlnosti mezitím řekl, že by si všichni útočníci zasloužili trest smrti, což však v zemích EU zákony nepovolují. Později uvedl, že tak chtěl jen zdůraznit krutost útoku.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek